Četvrtak, 18. travnja 2024.
RK Šoderica

Dominik Đurđ državni je prvak u podvodnoj orijentaciji
D

U štafetama 4x500 metara štafeta Šoderice u sastavu Tin Treščec, Leo Bradić, Marin Sabol i Tristan Horvat, osvojila je drugo mjesto, dok su stariji u štafeti 4X2000 metara u sastavu Dominik Đurđ, Mihael Šestak, Petar Lončar i Luka Baranašić osvojili 3. mjesto.

Prošlog vikenda na jezeru Lepenica kod Fužina, održano je državno prvenstvo u podvodnoj orijentaciji i daljinskom plivanju perajama. Na utrci u daljinskom plivanju perajama nastupilo je 10 članova RK  Šoderica, od mlađih kadeta do seniora. Ekipa je uživala u prirodi Gorskog kotara i druženju i natjecanju s vršnjacima.  Prema kategorijama održale su se dvije pojedinačne i dvije štafetne utrke. Na dionici od 1000 metara, nastupili su mlađi kadeti i kadeti. Kod mlađih kadetkinja, Paula Radotović osvojila je broncu. Kod muških, Tin Treščec je bio prvi, Leo Bradić drugi, Marin Sabol 6. i Tristan Horvat 9.  Kod kadetkinja najbolja je bila Katarina Kerečin.  Na stazi od 3000 metara izvrstan je bio Mihael Šestak, osvojivši prvo mjesto u kategoriji mlađih juniora, dok je Petar Lončar osvojio 6. mjesto u kategoriji juniora. Katarina Kerečin otplivala je i 3 kilometra i osvojila 5. mjesto u kategoriji mlađih juniorki.

U štafetama 4×500 metara štafeta Šoderice u sastavu Tin Treščec, Leo Bradić, Marin Sabol i Tristan Horvat, osvojila je drugo mjesto, dok su stariji u štafeti 4X2000 metara u sastavu Dominik Đurđ, Mihael Šestak, Petar Lončar i Luka Baranašić osvojili 3. mjesto. U ekipnom poretku Šoderica je završila na 3. mjestu.

Na državnom prvenstvu u podvodnoj orijentaciji, boje Šoderice branio je samo Dominik Đurđ i to vrlo uspješno. Postao je državni prvak u disciplini paralel kurc, te treći u disciplinama M kurs i zvijezda.