1.4 C
Koprivnica
Subota, 15. veljače 2025.
No menu items!
- Oglasni prostor -
FOTO

Doznajemo kad kreće dogradnja škole Braća Radić i kad će učenici u nove klupe
D

Paralelno se planira i gradnja nove srednje škole u zoni Cvjetna, projekt kojeg je nositelj Županija, pa bi nekako u isto vrijeme jedna smjena trebala biti i za srednjoškolce. 

Ne propustite

Koprivnička Osnovna škola Braća Radić jedna je od najvećih osnovnih škola u Hrvatskoj, a najavljenom dogradnjom, vrlo moguće, postat će i najveća. Projekt je to težak gotovo 13 milijuna eura, od čega nešto više od 12 milijuna stiže iz vanjskih izvora.

U gradskoj upravi doznajemo kako se završetak javne nabave za odabir izvođača očekuje uskoro i, bude li sve po planu, gradnja kreće već u travnju ove godine! Plan je i da radovi završe uoči početka školske godine 2026./27. To bi značilo da bi Koprivnica tada mogla računati na cjelokupnu jednosmjensku nastavu u svim osnovnim školama. Paralelno se planira i gradnja nove srednje škole u zoni Cvjetna, projekt kojeg je nositelj Županija, pa bi nekako u isto vrijeme jedna smjena trebala biti i za srednjoškolce.

oš braća radić
Foto: Grad Koprivnica

Kad se sve zgotovi škola bi trebala ima nešto manje od 10.000 četvornih metara, što je zaista impresivno. Radići su, ovisno o godini upisa, škola s četveroznamenkastim brojem učenika – a to je “debelo” iznad standarda. Ipak, nove učionice i praktikumi trebali bi se pobrinuti za potreban komfor i kvalitetu, za najavljenih 36 razrednih odijeljenja.

Braća Radić – uvjet jednosmjenske nastave

U Gradu su vrlo zadovoljni suradnjom s Ministarstvom obrazovanja, a koje bi trebalo transferirati europski novac. Dogradnja novih prostora koštat će oko 6,1 milijun eura, okoliša 2,2 milijuna eura, a nove sportske dvorane 2,8 milijuna eura. Od ukupnog iznosa od 12,8 milijuna eura – čak 12 milijuna eura je bespovratno. Razliku će namiriti Grad.

oš braća radić
Novi sportski tereni škole Braća Radić // Foto: Grad Koprivnica

– Značajno ćemo unaprijediti uvjete rada nastavnika, omogućiti uvođenje suvremenih metoda podučavanja te stvoriti još kvalitetnije, inkluzivnije i modernije obrazovanje. Ovo je poruka koja jasno pokazuje da naša djeca i naš grad zaslužuju najbolje – zaključio je  gradonačelnik Mišel Jakšić nakon što je potvrđeno financiranje.

Facebook komentari / dostupni ukoliko ste prijavljeni na svoj FB profil (Komentiranjem prihvaćate naše uvjete korištenja).

Ne propustite

- Oglasni prostor -
- Oglasni prostor -

Najnovije

Razglednica iz Grada

Kako su Kronikusi “obranili” Koprivnicu prije 19 godina i je li napokon došlo vrijeme?

Bit će da je bol po cijelom tijelu od gripe koja je, čini se, i meni pokucala na vrata,...
- Oglasni prostor -

Vezane vijesti

×