9.1 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
disciplinske odluke

Drakonska kazna igraču Herešina zbog lomljenja protivnikove noge, igrač križevačkog Radnika kažnjen radi pljuvanja suparnika
D

Težak prekršaj uzrokovao je pauzu od 15 minuta jer se čekalo Hitnu pomoć koja je odvezla unesrećenog.

Nogometni savez Koprivničko-križevačke županije jučer je izdao službeni glasnik u kojem se nalaze i discplinske kazne koje je propisao Darko Matošić, disciplinski sudac.

Svakako najveća kazna jest ona Nikoli Kumeku, igraču herešinskog Omladinca, koji je prošle nedjelje neopreznim startom slomio nogu igraču Rudara iz Glogovca.

Kažnjen je zabranom neigranja godinu dana.

U zapisniku stoji kako je prilikom starta na loptu oba igrača igrač Omladinca br. 19 Nikola Kumek neoprezno startao na gostujućeg te je tom prilikom došlo do loma noge gostujućeg igrača.

Vlasnik druge najveće kazne jest igrač križevačkog Radnika Ante Pavličević koji je u 93. minuti utakmice između Križevaca i Dinama iz Predavca pljunuo suparničkog igrača, piše u službenom zapisniku. Pavličević je za taj postupak dobio šest utakmica kazne.

Rezultat je u tom trenutku bio 0-2 za goste iz Predavca, a strasti između Pavličevića i Predavca uzavrele su još otkad je igrač napustio Dinamo i prešao u redove Radnika.

Tri utakmice kazne dobio je Mario Nemčić iz Gornje Rijeke zbog psovanja majke sucu, a istom kaznom kažnjen je igrač Sokola Dario Smiljanović. U zapisniku stoji kako je u 87. minuti tijekom prekida igre poslao suca ”u p…. m…….”.

Dvije utakmice kazne dobili su Stjepan Burek (Sabarija) i Domagoj Martinčić (Kalnik).