ŠOK ZA PUBLIKU

Drama u Močilama podsjetila je na slučaj Danca Eriksena, Jozić: Počeo sam gubiti dah i samo sam se srušio na teren
D

Zanimljivo, prije nešto više od tri godine na utakmici Druge ŽNL između sigečke Mladosti za koju je tada nastupao i Fugaplasta iz Gole, pretrpio je prijelom noge

Prava drama odvijala se u nedjelju na nogometnom igralištu Močila, gdje su u sklopu 22. kola Prve županijske nogometne lige igrali istoimeni domaćin i gostujući Osvit iz Đelekovca (0:2).

U 70. minuti utakmice, odjednom se na pod srušio Ivan Jozić, napadač domaće momčadi koji je vozilom hitne pomoći odvezen u koprivničku bolnicu, a kako nam je i sam rekao, prilikom pada na travu je izgubio svijest.

– Negdje oko 70. minute počeo sam osjećati da gubim dah i nakon nekoliko trenutaka samo sam se srušio na travu i ostao bez zraka. Sada sam dobro, ali u tom trenutku situacija je bila poprilično zabrinjavajuća jer sam izgubio svijest – rekao je za ePodravinu Ivan Jozić.

ŽNL Peteranec - Močile
Ivan Jozić (na podu) izgubio je svijest na utakmici između Močila i Osvita // Foto: Ivan Balija

Njegova situacija dosta je posjetila na slučaj danskog reprezentativca Christiana Eriksena (30), koji se prošle godine na Europskom nogometnom prvenstvu srušio na teren i kolabirao. Dogodilo se to na utakmici grupne faze između Danske i Finske, a koliko je situacija bila ozbiljna govori podatak da je Eriksenu srce prestalo kucati na čak nekoliko minuta. Ponajbolji danski igrač u potpunosti se oporavio, iako je bilo spomena da će zbog zdravstvenih razloga morati okončati profesionalnu igračku karijeru, Eriksen danas igra u engleskom prvoligašu Brentfordu.

Dolaskom u bolnicu, Jozić je obavio sve pretrage kako bi se utvrdilo zašto je ostao bez svijesti.

– Pretrage nisu pokazale da imam neki eventualni problem s plućima ili srcem, ali svakako ću obaviti dodatne pretrage u Zagrebu koje će detaljnije pokazati imam li kakvih zdravstvenih problema i zašto je došlo do toga da sam izgubio svijest – objašnjava Jozić.

ivan jozić

Iako zbog nogometa nikad nije imao zdravstvenih problema zbog koji bi se srušio na teren, Jozić je prije nešto više od tri godine na utakmici Druge ŽNL između sigečke Mladosti za koju je tada nastupao i Fugaplasta iz Gole, pretrpio prijelom noge.. Točnije, nogu mu je slomio Jurica Kolarević, stoper Fugaplasta koji je neoprezno startao na današnjeg napadača Močila.

Nakon detaljnih pretraga Jozić će vidjeti u kakvom je zdravstvenom stanju i ima li opasnosti od toga da se trenutak slabosti može ponoviti, a kako i sam kaže zdravlje je na prvom mjestu, ali ne sumnja da će se na nogometne terene vratiti već u idućem kolu.

SLAVEN BELUPO NAKON STANKE DOČEKUJE OSIJEK

U sastavu Farmaceuta će biti i ugandski napadač Abdu Lumala, Ferenčina: Siguran sam da ćemo pobijediti Osijek, a špekulacije o mojoj smjeni ne želim...

Slaven Belupo nakon reprezentativne stanke u novom je kolu HNL-a sutra, u petak u 18 sati na Apašu domaćin...