5.4 C

Druga liga: Pobjeda Podravke Lino nad Dardom
D

U zaostaloj utakmici 5. kola 2. HRL-e sjever, Podravka Lino ugostila ekipu Darde u Koprivnici i upisala vrlo važne bodove na svoj konto. Podravka Lino – Darda 37:31 (15:12). Posebno zanimljiv bio je prvi dio susreta. Podravka Lino nakon početnog vodstva, brzopleto završava svoje akcije i dosta griješi, što iskusnije gošće kažnjavaju, a rezultat u 17. minuti je 11:7 u korist Darde.

Nakon minute predaha i ukazivanja na nedostatke vrlo brzo je došlo do preokreta (serija od 5-1), pa se na odmor odlazi s prednošću Linica  od +3 pogotka, 15:12. Drugi dio susreta nastavlja se u istom ritmu, što gošće iz Darde ne mogu pratiti, pa Podravka Lino u 40. minuti ima prednost od +9 (24:15). Visoka prednost daje mogućnost i čestih izmjena u domaćem sastavu, što je ipak rezultiralo smanjenjem razlike, a koja je na kraju utakmice iznosila +6 (37:31) za Podravku Lino.

Podravka Lino 2011. // Foto Robert Šoštarić– Veseli me pobjeda, a posebno motiviranost i želja djevojaka,  koja je u početku utakmice bila i prevelika, pa smo zaredali nekoliko promašaja i početničkih grešaka, što nas je i bacilo u rezultatski minus – rekao je trener Podravke Lino Branko Krajačić – Kako je utakmica odmicala pritisak rezultata je slabio i kvaliteta naše ekipe dolazila je sve više do izražaja, pa je krajnji rezultat i stvarni odraz snaga na terenu. Očekivao sam takav početak utakmice (grč i nervozu), jer smo od tri izgubljene utakmice, dvije izgubili s golom razlike, što je na ovako mladoj ekipi ostavilo trag. Ova im je pobjeda dobrodošla kao nagrada za uloženi trud ali isto tako i za samopouzdanje u daljnjem natjecanju.

U subotu 29. listopada (16 sati), Podravka Lino gostuje kod ekipe Pitomače, koja je zaredala dva neuspjeha i sigurno je da će bodove i priliku za popravak tražiti pred svojom publikom.

ZAOSTALA UTAKMICA 5. KOLA 2. HRL SJEVER

PODRAVKA LINO – DARDA  37:31 (15:12)

KOPRIVNICA – Gimnazijska sportska dvorana Fran Galović. Gledatelja: 50. Suci: Luka Međimurec (Čakovec) i Mario Mraz (Varaždin). Nadzornik: Dragutin Levatić (Varaždin).

PODRAVKA LINO: Horvat (2), Krmpotić (4+1) Kapitanović (13): Široki 2, Tvorić 5(1), Gložinić, D. Kalaus 4,  L. Kalaus 4(1), Zagorščak, Slivar 2,  Maljak 6, Oremović 1, Gvoić, Božić 5(1), Šenvald 8(2). TRENER: Branko Krajačić.

DARDA: Završka, Prugović 1, Oroz 8(2), Sraka 3, Mijakić, Pavlinić 9(2), Marić 5, Stočko 5, Hodak, Milić. TRENER: Karolj Mikuš.

SEDMERCI: Podravka Lino 6(5), Darda 5(4).

ISKLJUČENJA: Podravka Lino 8 minuta (D. Kalaus 2+2, Slivar i Oremović po 2) , Darda 8 minuta (Marić 2 i Milić 2+2+2).

Rezultati 5. kola: Ivanec – Zrinski 35:35, Osijek PSC – Pitomača 38:15, Vukovar – Cerna 24:25, Petrijevci – Đurđevac 38:26, Bjelovar – Brod Gymnasium 27:27, Podravka Lino – Darda 37:31.

Poredak nakon 5. kola: 1. Osijek PSC 10 (+76), 2. Petrijevci 10 (+35), 3. Brod Gymnasium 7 (+22), 4. Zrinski 7 (+11), 5. Bjelovar 7 (+4), 6. Podravka Lino 4 (+4), 7. Đurđevac 4 (-3), 8. Pitomača 4 (-21), 9. Cerna 4 (-22), 10. Darda 2 (-17), 11. Ivanec 1 (-43), 12. Vukovar 0 (-40).

Parovi 6. kola: Đurđevac – Zrinski, Darda – Ivanec, Pitomača – Špdravka Lino, Brod Gymnasium – Osijek PSC, Cerna – Bjelovar, Petrijevci – Vukovar.

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...