6.5 C

Druga pobjeda Hrvatske na Europskom prvenstvu u mininogometu
D

Mininogometna reprezentacija Hrvatske ostvarila je u utorak i drugu pobjedu na Europskom prvenstvu u Vrsaru. Nakon što su u ponedjeljak svladali Litvu (7:1), naši su mininogometaši u utorak bili bolji od Luksemburga kojeg su pobijedili sa 4:0. Pogotke za Hrvatsku postigli su Prpić, Smok, Šimić i Orlović.

Hrvatska je rano povela, već u 5. minuti Prpić je pogodio za 1:0, ali nakon toga lopta nije htjela u gol sve do 25. minute kad je Smok pogodio za 2:0. Samo minutu kasnije Šimić je zabio za 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Orlović u 33. minuti.

Naša je reprezentacija imala još nekoliko dobrih prilika koje nije uspjela iskoristiti, a nekoliko je udaraca obranio vratar Luksemburga.

S obzirom da je Izrael u ranijem terminu pobijedio Litvu, Hrvatska i Izrael u četvrtak u 20 sati igrat će utakmicu za prvo mjesto u skupini A.

U sastavu hrvatske reprezentacije nastupaju i Križevčani Aleksandar i Stjepan Korenika te Antonio Picig, igrači mininogometne lige Dobrosusjedski odnosi. U organizaciji miniEURA u Vrsaru sudjeluju članovi Koprivničke udruge za rekreativni sport na čelu s predsjednikom Tomislavom Zalarom, koji u Koprivnici već godinama uspješno organiziraju KC ligu.

Hrvatska je upisala i drugu pobjedu u Vrsaru // Foto: Ivan Brkić - Hrvatski mininogometni savez