11.5 C

Duje Čop iz jedanaesterca srušio Farmaceute u Maksimiru
D

Dinamo je prekinuo niz Slavena Belupa od pet prvenstvenih utakmica bez poraza. Pogodak odluke postigao je Duje Čop iz kaznenog udarca početkom drugog poluvremena.

Prema najavama trenera Mladena Frančića, Slaven Belupo je u Maksimir stigao bez opterećenja, sa željom za nadigravanjem i napadačkim nogometom, te sa ciljem da postigne pogodak nakon sedam godina. No, to mu (ope) nije uspjelo, a u okvir domaćih vratiju Farmaceuti su uputili samo jedan jedini udarac.

S druge strane, dinamovci su se željeli iskupiti za oproštaj od izgleda za prolaz u Europskoj ligi. Zanimljiv je bio subotnji večernji uvod u utakmicu, Dinamo je objavio da više ne računa na Brazilca Sammira.

Frančić je opet napravio nekoliko promjena u odnosu na prošlu utakmicu u kojoj je njegova momčad remizirala s Dinamom. Na vratima je umjesto dosad standardnog Rodića krenuo Pelin, u obrani je ispao Fuštar, Edson je vraćen u sredinu, a Grgić poslan na lijevi bok. Na klupi je ostao i Crepulja, a od prve minute na Maksimir je istrčao Roskam. Kod Dinama je pak od početka krenuo Halilović, kojeg je na pressici u petak na sva usta nahvalio Frančić.

Prvi pokušaj Dinamo je imao u 10. minuti, kad je Fernandes s ruba kaznenog prostora tukao iznad grede.

Čisti zicer promašio je Brozović u 19. minuti. Nakon akcije Fernandesa i Čopa ispala je Slavenova obrana, a Brozović je izbio sam pred Pelina i iz blizine poslao loptu pokraj vratnice.

Nakon uvodnih 15 minuta pritiska Modrih, Slaven se malo oslobodio i počeo češće boraviti na suparničkoj polovici, no bez izgledne prilike pred Zelenikom.

U 25. minuti nakon polukontre Dinama tukao je i Antolić, lopta je otišla iznad grede.

Antolić je u 31. minuti tukao glavom iz blizine nakon ubačaja Pinta, no Pelin je izbio loptu u korner. Koprivnički vratar bio je siguran i u 32. minuti, kad je obranio pokušaj Fernandesa.

Purić je u 39. minuti odlično uposlio Matoša koji je ušao u kazneni prostor Dinama, ali je njegov pokušaj obranio Zelenika. Tom prilikom Zelenika je dobio i udarac u glavu, ali je nastavio utakmicu.

Nakon kornera u 43. minuti Brozović je tukao pokraj vratiju, i na odmor se otišlo netaknutih mreža.

No, početkom nastavka Dinamo je došao u prednost. Halilović je u 51. minuti ubacio u kazneni prostor, a Brlek je neoprezno igrao rukom. Trampus je pokazao na bijelu točku, siguran realizator za 1:0 bio je Duje Čop.

Frančić je nakon sat vremena igre umjesto Ozobića uveo Vugrinca, dok je kod Dinama umjesto Leke ušao Rukavina.

U 69. minuti Čop je tukao glavom, no Pelin je obranio. Udarac je u 75. minuti isprobao i Brozović, lopta je otišla iznad grede. Šimunić je u 88. minuti zaprijetio glavom nakon kornera, no nije bio precizan. Još jednom je u drugoj minuti nadoknade dobro reagirao Pelin zaustavivši udarac Brozovića.

MAXTV PRVA LIGA, 16. KOLO

DINAMO – SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja oko 1000. Sudac: Trampus (Osijek).

DINAMO (4-1-4-1): Zelenika – Pinto, Addy, Šimunić, Pivarić – Leko (od 64. Rukavina) – Halilović (od 73. Pamić), Brozović, Antolić, Fernandes (od 83. Beqiraj) – Čop. TRENER: Zoran Mamić.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Pelin – Purić, Bagarić, Edson, Grgić – Čanađija, Brlek – Rak, Roskam (od 80. Filipović), Ozobić (od 62. Vugrinec) – Matoš. TRENER: Mladen Frančić.

STRIJELAC: 1:0 Čop (51-11 m).

ŽUTI KARTONI: Leko, Addy (Dinamo), Grgić (Slaven Belupo).

IGRAČ UTAKMICE: Alen Halilović (Dinamo).

Festival nogometa

SLAVEN – HAJDUK U Koprivnicu stižu ‘pokisli’ Bili, Radeljić: Trudit ćemo se da Hajduk ne “ispliva” iz krize rezultata

Traju posljednje pripreme momčadi, ali i terena za subotnju utakmicu na koprivničkom Apašu. U podravski metropolu stiže splitski Hajduk,...