7.9 C
Prva HNL

Ejupi u Puli odveo Slaven Belupo do prve gostujuće pobjede
E

Na ligaškoj ljestvici farmaceuti su preskočili današnje protivnike te zasjeli na sedmu poziciju s 20 bodova, jednim manje od šestoplasiranog Intera te jednim više od Puljana, odnosno dva od pretposljednjeg Osijeka.

Nogometaši Slaven Belupa slavili su u današnjem susretu 19. kola MAXtv Prve lige protiv Istre 1961 te prekinuli niz od tri uzastopna poraza.

Do prve ovosezonske gostujuće pobjede Koprivničance je odveo Ejupi koji je već u trećoj minuti utakmice goste doveo u vodstvu, a konačnih 2:0 postavio u posljednjoj minuti susreta.

Posljednju pobjedu u Puli nogometaši Slaven Belupa ostvarili su 2009. godine, a nakon dvije izuzetno loše gostujuće predstave, u Zagrebu i Splitu, te tri uzastopna prvenstvena poraza, pobjeda na Aldo Drosini postala je imperativ.

Ove sezone ove su se dvije momčadi susrele već u prvome kolu u Puli. Rezultatom 3:1 slavila je Istra, dok je dvoboj desetog kola u Koprivnici završio bez pogodaka.

Nakon samo tri minute igre Koprivničanci dolaze u vodstvo. Ozobićev ubačaj iz kornera u pogodak, sedmi ove sezone, pretvara Muzafer Ejupi. Do kraja prvog poluvremena Slavenaši su u još dva navrata ozbiljno prijetili, dok se Istra oslanjala na bezuspješne pokušaje iz daljine.

Nastavak susreta Puljani su otvorili rastrčanije, ali i nervoznije. Igralo se bez izglednijih prilika, a najvažniji trenutak drugog dijela dogodio se u 76. minuti kada Heister zbog napucavanja lopte nakon zaleđa zarađuje drugi žuti karton. S igračem više gosti su susret bez problema privodili kraju, a nakon još jednog isključenja Puljana, Ejupi u sučevoj nadoknadi s bijele točke postavlja konačnih 2:0.

Prolazak u polufinale Hrvatskog kupa igrači Slaven Belupa upotpunili su i prvenstvenom pobjedom, tek četvrtom ove sezone.

Na ligaškoj ljestvici preskočili su današnje protivnike te zasjeli na sedmu poziciju s 20 bodova, jednim manje od šestoplasiranog Intera te jednim više od Puljana, odnosno dva od pretposljednjeg Osijeka.

Iduće kolo Farmaceute očekuje iznimno zahtjevno gostovanje u Rijeci. Utakmica je na rasporedu iduće nedjelje, 13. studenoga.