FANTASTIČAN USPJEH Nevjerojatna Ida Šimunčić osvojila šest zlatnih medalja na prvenstvu Hrvatske u Zagrebu: Najdraža mi je ona sa 100 metara prepone

0

Stadion Mladosti ovog je vikenda bio domaćin Prvenstva Hrvatske za mlađe seniore i seniorke. Na njemu je nastupila i sjajna križevačka atletičarka Ida Šimunčić, koja je u tjednu nastupila i na Hanžekovićevom memorijalu.

Čini se kako je mladoj atletičari nastup na najvećem hrvatskom atletskom mitingu poslužio kao izvrstan motivator jer ovog je vikenda postigla nevjerojatan uspjeh na PH – osvojila je šest zlatnih medalja!

Sve je krenulo u subotu utrkom na 400 metara gdje je s vremenom 56,31 prva prošla ciljem. Istog dana uzela je zlato i na 100 metara s preponama gdje je postavila i novi osobni rekord 14,39. Sjajan dan završila je štafetom 4×100 metara koju je trčala zajedno s Lucijom Zimonji, Katarinom Balić i Veronikom Drljačić. Istrčale su stazu u vremenu od 50,03.

Ono što ste činilo kao sjajna subota, pretvorilo se u sjajan vikend. Prvo je u svojoj disciplini 400 metara prepone osvojila zlato s vremenom 1.02,62, da bi zatim pobijedila i u utrci na 200 metara s vremenom 25,26.

Šećer na kraju bila je štafeta 4×400 metara gdje je Ida sa svojim kolegicama Lucijom Zimonji, Katarinom Balić i Veronikom Drljačić osvojila nevjerojatno šesto zlato na PH za mlađe seniore i seniorke!

– Najteža mi je možda bila zadnja utrka, pošto je u nogama bilo pet utrka prije toga, ali ne mogu to nazvati teškim pošto se spremala i bila spremna na sve to. Najdraža zlatna medalja mi je ona iz utrke 100 metara s preponama jer ju ove godine nisam uopće trčala, a s tom disciplinom sam počela trenirati atletiku. To mi je uvijek draga utrka. U četiri discipline pobijedila sam svojim zaslugama, a u ove dvije preostale trebala mi je pomoć drugih cura iz kluba i hvala im na tome. Moram priznati da mi je štafera 4×100 metara bila malo iznenađenje, odnosno zlatna medalja, jer tu se nismo nadali zlatu – priča s velikim osmijehom Ida Šimunčić posebno ističući svog trenera Dragu Palčića kojem šalje najveće zahvale svijeta.

Osim Ide, Hrvoje Čukman iz AK Križevci također je uzeo nekoliko zlata, točnije tri. 100 metara, 400 metara i štafeta 4×400 su discipline gdje je on bio najbolji. Veronika Drljačić osvojila je broncu u utrci na 200 metara, koju je osvojila Ida.