12.4 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
europa

FANTASTIČNO Podravka nakon pobjede u Rumunjskoj jednom nogom u četvrtfinalu EHF kupa

U posljednjem kolu grupne faze EHF kupa Podravka kod kuće dočekuje Kopenhagen koji danas u 14 sati igra protiv Siofoka kod kuće.

Petnaest sati trajalo je putovanje od Koprivnice do grada Sibiu koji je udaljen još 15 minuta od mjesta Cisnadie gdje je smješten današnji protivnik Magura. Podravka je Maguru pobijedila u prvom susretu ove faze natjecanja, u Koprivnici je bilo 38-26 za Saračevićeve djevojke. Svjesni kako ih u Rumunjskoj čeka agresivniji i motiviraniji domaćin, svi u Podravki maksimalno su ozbiljno shvatili susret koji se igrao u čudnom terminu – u nedjelju u 10.30 sati.

Utakmicu je Podravka otvorila pogotkom i vodstvom, a do 9. minute imale su Koprivničanke +4. Milosavljević je realizirala sedmerac i donijela Podravki 4-8. Obrana Risović i brzi gol Stanko značili su još veće vodstvo, 5-10 u jedanestoj minuti. Do 17. minute Magura je smanjila na tri pogotka zaostatka. Unatoč povremenom vodstvu od pet golova na odmor se otišlo sa ‘samo’ 15-17 za Koprivničanke.

Kako je krenuo drugi dio utakmice tako su Podravkašice nastavile držati vodstvo, ne dopuštajući Maguri potpuni povratak. Posljednjih deset minuta stvari su bile iste kao i dotad, Koprivničanke ne popuštaju, imale su tri gola vodstva deset minuta prije kraja, da bi se odvojile i na 24-28 u 52. minuti. Trebalo je izdržati do kraja, ne popustiti, što su na kraju i uspjele te slavile 29-31.

U posljednjem kolu grupne faze EHF kupa Podravka kod kuće dočekuje Kopenhagen koji danas u 14 sati igra protiv Siofoka kod kuće. Ukoliko danska momčad ne pobijedi Siofok, Podravka je i matematički osigurala prolaz u četvrtfinale ovog europskog natjecanja. No, možemo reći kako je ovom pobjedom Saračevićeva momčad već napravila veliki korak prema četvrtfinalu EHF kupa.