6.5 C
prva hnl

Farmaceuti dobro otvorili susret pa na kraju izgubili od Lokomotive, Krstanović strijelac za Slaven

Farmaceuti su stajali visoko ne skrivajući namjere da dođu do gola, a to je nosilo dodatnu ranjivost zadnje linije na brza ubacivanja Lokomotivnih igrača prema naprijed.

Poznato nogometno igralište u Kranjčevićevoj danas je ugostilo susret 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Lokomotive i koprivničkog Slaven Belupa. Gosti iz Koprivnice ove sezone u gostima nisu još pobijedili, a upisali su čak 10 neriješenih ishoda.

S druge strane bila je Lokomotiva koja je u posljednja četiri susreta upisala četiri remija. Sertić je u obranu vratio Šarliju kojem je partner bio Nowak. U vezi je zaigrao Jajalo pored Puclina i Vidovića, dok je u vrhu napada priliku da zapapri svojima dobio Ivan Krstanović. Popularni Krle u Slaven je stigao ove zime baš iz redova Lokomotive.

Prvo poluvrijeme

Već u sedmoj minuti Bogojević je imao lijepu priliku, no udarac mu je blokiran. Uzvratila je Lokomotiva pet minuta kasnije kad je na drugoj ostao Rakić, ali je promašio mrtvac, otišlo je preko gola. Farmaceuti su stajali visoko ne skrivajući namjere da dođu do gola, a to je nosilo dodatnu ranjivost zadnje linije na brza ubacivanja Lokomotivnih igrača prema naprijed.

Većih uzbuđenja nije bilo sve do 30. minute i slabog udarca glavom Lokomotivinog napadača Rakića. Sijevnula je sjajna kontra Slavena u 33. minuti, Bogojević je prošao Datkovića koji ga ruši i dosuđen je penal. Loptu je primio Krstanović koji je nepogrešiv za 0-1! Nažalost, vodstvo je potrajalo samo devet minuta. Radonjić je primio loptu u 16 metara, othrvao se Nowaku i zabio za 1-1. S tim se rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme

Sertić je odmah na odmoru u svlačionici ostavio Menala, a ušao je Jan Doležal, još jedan bivši Lokos. Nažalost po Farmaceute, Lokomotiva je već u 49. minuti sve okrenula na svoj mlin, Rakić je poentirao za 2-1. Farmaceuti su tražili pogodak koji bi im donio barem bod, no stvarali su malo pravih prilika. U 71. minuti Radonjić se sjurio s centra prema golu Filipovića i zabio za 3-1.

U 85. minuti umjesto Krstanovića ušao je Jelić koji je istog trena ukrao loptu obrani Lokomotive, izašao na Grbića jedan na jedan i promašio. Na kraju je ostalo 3-1 i Slaven je upisao treći gostujući poraz ove sezone, nakon što im je prva dva nanio Dinamo.

Sada slijedi prvenstvena stanka zbog reprezentativnih obaveza i prilika da se odradi dodatno uigravanje.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak, Šarlija, Goda – Puclin, Vidović, Jajalo – Bogojević, Krstanović, Menalo, još su igrali Doležal, Bongongui, Jelić.
TRENER: Ivica Sertić