6.5 C
prva hnl

Farmaceuti drugoplasiranoj Lokomotivi uzeli bod u gostima i upisali deveti remi sezone

Krenulo se s četiri u zadnjoj liniji, Vidović i Puclin krenuli su kao dva zadnja vezna, dok su napadačka krila činili Doležal i Bogojević. U napadu je priliku dobio Lima.

Temperatura ispod nule dočekala je nogometaše Lokomotive i Slavena u 16. kolu Prve HNL u susretu koji se igrao u Kranjčevićevoj. Farmaceutima je ovo bilo drugo uzastopno gostovanje pod okriljem novog trenera Ivice Sertića koji je u svojoj prvoj utakmici osvojio bod na Poljudu.

Danas ih je čekala utakmica protiv drugoplasirane momčadi prvenstva. Goran Tomić u svojim redovima ima puno igrača na koje treba obratiti pažnju, dok Slaven igra u novom sustavu s novom energijom. Farmaceuti su susret dočekali kao sedmoplasirana momčad lige.

Sertić i pomoćnici pripremili su nešto novo u odnosu na dosadašnje formacije Slavena. Krenulo se s četiri u zadnjoj liniji, Vidović i Puclin krenuli su kao dva zadnja vezna, dok su napadačka krila činili Doležal i Bogojević. U napadu je priliku dobio Lima.

Jasno je bilo od prve minute da je Lokomotiva ekipa koja će voditi igru i imati posjed lopte dok će se Sertićeva ekipa oslanjati na kontre i polukontre. Prvih 25 minuta prošlo je bez pravih prilika, Lokomotivini udarci nisu bili velika opasnost za Filipovića, dok je kod Slavenaša nedostajao zadnji pas i udarac.

Sjajnu kontru povukao je Gordana u 33. minuti, pucao je Doležal no golman Lokomotive udarac je odbio. Bila je to jedina ozbiljnija prilika Slavena u prvom dijelu. Isti dvojac skuhao je još jednu kontru početkom drugog dijela, no izostao je udarac iako je situacija puno obećavala.

Samo minutu kasnije Puclin je izborio jedanaesterac za Farmaceute, koji je sigurno realizirao Gordana! 0-1 za Slaven! Igrala se 75. minuta kada se Gordana spetljao u kontri tri na dva, kontri koja je obećavala. Sertić je u posljednjih 15 minuta pojačao obranu izvadivši strijelca Gordanu umjesto kojeg je uveo stopera Nowaka.

Lokomotiva je do izjednačenja stigla u 80. minuti kada je Uzuni spretno glavom pospremio loptu u kut gola koprivničke ekipe. Sjajno je Nowak pucao u 88. minuti, a lopta je dirala nekog od Lokomotivinih igrača i otišla uz samu vratnicu. U 90. minuti crveni karton dobio je Bogojević zbog drugog žutog kartona.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, ostalo je 1-1. Slaven će u tjednu igrati četvrtinu finala kupa na Maksimiru protiv Dinama.

LOKOMOTIVA: Grbić, Datković, Lecjaks, Radonjić, Ivanušec, Drožđek, Kolinger, Uzuni, Karačić, Burić, Majstorović, još su igrali Kastrati, Krstanović.
TRENER: Goran Tomić

SLAVEN BELUPO: Filipović – Delić, Musa, Međimorec, Karamarko – Puclin, Vidović – Doležal, Gordana, Bogojević – Lima, još su igrali Jelić, Nowak, Iharoš.
TRENER: Ivica Sertić