6.5 C
Petak, 19. travnja 2024.

Farmaceuti golovima Vojnovića i Tepurića porazili bugarski Beroe

100203-tepuric-mSlaven Belupo u subotu je u Koprivnici svladao bugarskog prvoligaša PFC Beroe, koji je u prošloj sezoni uz deseto mjesto u prvenstvu osvojio i Kup te će predstavljati Bugarsku u 3. pretkolu Europske lige.

U prvih sat vremena Slavenov trener Petković povjerio je minutažu prvotimcima, ali nije mogao biti zadovoljan njihovom igrom u prvom poluvremenu, iako gosti nisu niti jednom ugrozili Rodićeva vrata.

Prvu priliku imao je u 3. minuti Bušić, ali je tukao pored gola. Gregurina je u 16. minuti dobro uposlio Mujanovića, koji lijevom nogom puca pokraj desne vratnice.

Purić je u 32. minuti uputio loptu koja je odsjela na gredi i odbila se do Bušića, čiji udarac glavom bugarski vratar brani također glavom i izbija u korner.

Prvi pogodak je stigao tek u 45. minuti, kad je Vojnović iz slobodnog udarca s 20 metara prebacio zid za 1:0.

Na 2:0 povisio je Tepurić nakon ubačaja Pape, pogodivši iz voleja lijevi kut. Tepurić je u 78. minuti na dodavanje Bagarića uputio snažan udarac glavom, ali je bugarski vratar izbacio loptu u korner.

Još jednu šansu nije iskoristio Labudović minutu prije kraja, kad je poslije ubačaja Bagarića uzdrmao gredu.

Gosti nisu ostavili osobiti dojam, a utakmicu je obilježio sudac koji je dosudio čak 42 prekršaja i dodijelio osam žutih kartona, a publika je pred kraj negodovanjem reagirala na njegovu procjenu prekršaja.

Farmaceuti u nedjelju u 18 sati u Ludbregu igraju prijateljsku utakmicu u kojoj će ugostiti drugoligaša Lučko povodom obljetnice Dinama iz Apatije.

Prvoligaška premijera bit će sljedeće nedjelje, 25. srpnja, protiv Šibenika u Koprivnici, s početkom u 20 sati. Šibenik uspješno predstavlja Hrvatsku u pretkolima Europske lige, ovog tjedna su na gostovanju kod Anorthosisa na Cipru slavili sa 2:0 te vjerojatno osigurali ulazak u treće pretkolo.

I Slaven je prošle tri godine igrao u Europi, a u novoj sezoni želi je ponovno izboriti. Zanimljivo je da je Slaven 2001. u Intertoto kupu izbacio isti taj Anorthosis u ušao u 2. kolo Intertota gdje je eliminirao francusku Bastiju, da bi u trećem pretkolu ispao od engleske Aston Ville nakon što ju je u prvoj utakmici sa 2:1 svladao u Koprivnici. U Biirminghamu je bilo 2:0 za engleskog premierligaša.