15.1 C
Četvrtak, 28. ožujka 2024.
prva hnl

Farmaceuti na krilima Krstanovića i Puclina razbili Istru za drugu uzastopnu pobjedu u prvenstvu

Ćuže je pucao, a lopta je u ruku pogodila Parackog, te je dosuđen jedanaesterac. Gržan je bio siguran za izjednačenje.

Velika četvorka hrvatskog nogometa je iza Slaven Belupa, upisana su tri boda nakon što se pobijedio Hajduk na Apašu, a sada je na redu borba s klubovima koji su ipak ‘slabiji’ u odnosu na Dinamo, Rijeku, Hajduk i Osijek. Slaven je danas gostovao u Puli kod Istre. I ptice na grani znaju da u Istri igra Ćuže, strijelac šest pogodaka u četiri ovosezonske utakmice.

S druge strane, Sertić i ekipa nadali su se da mogu izvući dobar rezultat protiv Istre. U obrani su bili Goda, Međimorec, Zirdum i Karamarko, dok su vezu držali Glavičić i Paracki. Za napad su bili zaduženi Delić, Puclin, Ejupi i Krstanović.

I krenulo je sjajno. Već u 12. minuti Slaven je poveo. Na asistenciju Gode zabio je tko drugi nego Ivan Krstanović. Nažalost po Koprivničance, sreća nije dugo trajala jer samo četiri minute kasnije bilo je 1-1. Ćuže je pucao, a lopta je u ruku pogodila Parackog, te je dosuđen jedanaesterac. Gržan je bio siguran za izjednačenje.

Igrala se 35. minuta kad je Istra okrenula sve na svoj mlin. Ćuže je lijepo probio bok, dodao povratnu loptu gdje Regan puca i zabija za vodstvo Istre 2-1. Tu golijada u prvom dijelu nije stala, jer opet je zabio Lord. Ovaj put Delić je probio bok, ubacio prizemnu pred gol, a Krstanović znalački zabija za 2-2. I to sve u prvih 45 minuta.

Teško je bilo za očekivati da ćemo i u drugom poluvremenu vidjeti četiri gola, ali onaj jedini kojeg smo vidjeli jako nas je razveselio. Zabio je Slaven Belupo, točnije Puclin, za konačnih 2-3, iako se igrala tek 60.-a minuta.

Pokušavala je Istra svim snagama doći do izjednačujućeg pogotka, no Sertić je uspješno zatvorio sve prilaze golu i odnio vrijednu pobjedu iz Pule. Druga je to uzastopna pobjeda Slavena u prvenstvu. U idućem kolu na Apaš dolazi Varaždin.