16.3 C
Petak, 29. ožujka 2024.

Farmaceuti na Poljudu promašivali zicere i propustili priliku za finale Kupa

Slaven Belupo nije uspio. Bili su Farmaceuti nadomak velikog iznenađenja, blizu “čuda” kojeg su u najavama prizivali, ali se ono ipak nije dogodilo.

Uzvratna utakmica polufinala Hrvatskog nogometnog kupa između Hajduka i Slavena Belupa završila je rezultatom 1:1, a to je rezultat koji Splićane vodi u finale jer su u prvoj utakmici u Koprivnici slavili s 2:1.

Koprivničanci su se predstavili u dobrom svjetlu, ali ipak nisu uspjeli ostvariti svoju prvu pobjedu na Poljudu.

Prvu pravu akciju na utakmici stvorili su Hajdukovci u 14. minuti. Caktaš i Jozinović kombinirali su po lijevoj strani, a onda je Caktaš s desetak metara iskosa opalio i pogodio vanjski dioPelinove mreže. Bila je to i jedina smislena akcija Bilih u prvom dijelu. Tri minute kasnije Hajduk je imao izglednu kontru, no dodavanje Maglice za Sušića bilo je prejako.

Nakon toga nije bilo gotovo nikakvih uzbuđenja, a onda je uspavanka prekinuta vodećim pogotkom Slavena u 32. minuti. Rak je na desnoj strani proigrao Purića, koji je do lopte stigao prije Jozinovića i oštro ubacio na peterac, gdje je nečuvani Glavica poslao loptu u mrežu.

Farmaceuti su potom dobili krila te su do kraja prvog dijela bili puno opasniji. U 38. su minutiKokalović i Gregurina propustili kazniti opću pomutnju u kaznenom prostoru Hajduka. U posljednjem napadu poluvremena Delić je poslije solo prodora pucao preko grede.

U drugo poluvrijeme gosti su ušli bez kapetana Kokalovića, koji nije mogao nastaviti igru nakon što je zadobio udarac u duelu sa Sušićem. Igra je, za razliku od prvog poluvremena, živnula. Slaven je nastavio s dobrom igrom s kraja prvih 45 minuta te je u otvaranju nastavka stvorio nekoliko dobrih prilika.

Purić je pucao malo pored Blaževićeve vratnice, a onda je Hajdukov vratar sjajnom reakcijom obranio pokušaj glavom Bubnjića. Purić je potom ubacio za Brleka, koji s pet metara u padu glavom puca preko gola. Hajduk je pokušao uzvratiti preko Vukovića, no crnogorski je napadač loše zahvatio loptu u izglednoj situaciji. Ništa bolje nije prošao ni pokušaj Vršajevićaglavom nakon centaršuta Jozinovića.

Nakon što su se uspjeli obraniti od tih pokušaja Slavena, igrači Hajduka u 72. su minuti izjednačili. Kratki pritisak urodio je plodom – Vuković je ubacio iz kornera, a Milić glavom s pet metara zatresao mrežu. Inače, Milić prvotno nije trebao biti u prvih 11, ali se naknadno ondje našao nakon ozljede Nižića.

Četiri minute kasnije Koprivničanci su propustili tri velike prilike u istoj akciji. Blažević je obranio udarac Glavice u situaciji jedan na jedan, potom je Maloča s gol-crte blokirao udarac Raka, a onda je opet Glavica pucao preko gola s nekih pet metara iskosa.

Hajduk je nakon toga bez prevelikog stresa uspio sačuvati prednost, premda je u sudačkoj nadoknadi poslije totalne ofenzive Slavena Šaban pucao s desetak metara pokraj gola.

U finalu Kupa Hajduk će igrati protiv Lokomotive, koja je u drugom polufinalnom susretu izbacila Cibaliju.