Farmaceuti odigrali 3:3 u “ludoj” utakmici u Šibeniku

Slaven Belupo ostao je neporažen i šestu utakmicu u nizu, a četvrtu zaredom u Prvoj HNL.

U subotu su Farmaceuti na uvijek teškom i neugodnom gostovanju u Šibeniku odigrali neodlučeno, 3:3, a od poraza su se spasili u posljednjim trenucima susreta.

Slaven je poveo pogotkom Milardovića u 12. minuti, te je s vodstvom od 1:0 otišao na odmor.

Domaćin je u nastavku ubrzo preokrenuo rezultat. Nakon ubačaja iz kuta u 49. minuti strijelac je bio kartelo, a iz jedanaesterca u 53. minuti Alispahić je pogodio za 2:1.

Farmaceuti su uspjeli izjednačiti u 82. minuti. Vojnović je tukao iz jedanaesterca, vratar Blažević je obranio, ali je Vojnović ispravio pogrešku i odbijenu loptu poslao u mrežu za 2:2.

Ni tu nije bio kraj, jer je Božić u 87. postigao pogodak za 3:2. Činilo se da će Šibenik osvojiti sva tri boda, ali se Slaven Belupo do kraja nije predavao te je agilni Delić u sudačkoj nadoknadi pogodio za izjednačenje na 3:3, što je bio i konačni rezultat uzbudljive nogometne predstave na Šubićevcu.

Slaven Belupo u utorak će u Koprivnici igrati najvažniju utakmicu polusezone, u uzvratu četvrtfinala Kupa ugostit će momčad Zagreba, s kojom je u prvom susretu u Kranjčevićevoj odigrao 1:1.