10.2 C

Farmaceuti pali bez ispaljenog metka

Slaven Belupo poražen je u četvrtak u uzvratnoj utakmici 3. pretkola Uefa Europske lige od Tromsöa rezultatom 0-2. Norvežani su u Koprivnici lako stigli do pobjede, a dvostruki strijelac bio je Sigurd Rushfeld.

Tromsö je potvrdio pobjedu od 2-1 iz prve utakmice te je s ukupnih 4-1 prošao u razigravanje za ulazak u skupine Eurolige.

Farmaceuti su pali bez ispaljenog metka, stoga gosti sa sjevera Europe zasluženo idu dalje. Slaven s lošom igrom bolje nije ni mogao proći.

U 4. minuti Jurić je ”okrenuo” Reginiussena, izborio korner, lopta je otišla preko gola, kao i u prethodnom napadu Tromsöa. Na dodavanje Delića u 12. minuti Vojnović se u šesnaestercu oslobodio pratioca, snažno pucao, ali iznad gornjeg lijevog ugla.

I onda kraj prije kraja: Lindpere je iz polukontre opalio jednu loptu na desnu stranu, gdje je sam samcat Rushfeldt ušao u šesnaesterac i udarcem u suprotni kut svladao Rodića za 0-1, s rezultatom 1-2 iz prve utakmice ukupno 1-3. Naivno primljen gol.

Slaven je potom napadao, ali nije ozbiljno ugrozio golmana Ramovića, inače ”majstora” u zadržavanju lopte, dok su gosti bili čvrsti i konkretni s opasnim ”slobodnjakom” Moldskredom. U 28. Knarvik je na desnom rubu šesanesterca, blizu korner crte, srušio Šafarića, slobodni udarac izveo je Posavec, ali biljarski pokušaj u šesnaestercu nije uspio.

Slavenova obrana djelovala je nesigurno, lopta je često dodavana suparniku, koji je stvarao prigode. Umjesto po zemlji, domaći su upućivali jedni drugima neke ”visuljke”. Vojnović nije iskoristio veliku prigodu prije kraja poluvremena, ostalo je 0-1, a gledatelji su bili opravdano nezadovoljni: niti agresija, niti rastrčanost, niti konkretnost.

U prigodi u 49. minuti opet je bio Vojnović, ali je pucao glavom preko gola. U 53. priprijetio je s lijeve strane Larsen, nakon što je ”riješio” Šafarića, Rodić je obranio. U 56. minuti veliki pritisak Slavena ostao je bez uspjeha, puno je grešaka, gosti opasni u kontrama, a jednu je u 64. minuti s 10 metara promašio Moldskred.

I na kraju se Slaven Belupo totalno obrukao: obrana je poklonila loptu Rushfeldtu, koji u 82. minuti iz blizine pogađa za konačnih 0-2.

Slavena Belupa u nedjelju očekuje derbi HNL-a, u goste dolazi splitski Hajduk.