6 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Farmaceuti pogocima Bagarića i Poredskog prošli Suhopolje

Sigurnom pobjedom nad drugoligašem Suhopoljem Slaven Belupo izborio je prolaz u četvrtfinale Kupa Hrvatske. Pogotke za pobjedu postigli su Davor Bagarić i Matija Poredski.

Slavenov trener Mile Petković momčad je postavio u formaciju 4-2-3-1. Na vratima je krenuo Nurković, na stoperu Labudović, na pozicijama zadnjih veznih Milardović i Poljak te u napadu Poredski.

Ofenzivnom igrom već u 4. minuti Farmaceuti su stigli u vodstvo. Akciju je započeo i okončao Bagarić, a sudjelovali su Poredski i asistent Vojnović.

Do kraja prvog dijela u tri prilike našao se Poredski, koji je pogodak postigao u nastavku, nakon dobrog ubačaja Poljaka iz kornera.

Golova više nije bilo, iako su prilike imali Delić i Vojnović, dok su gosti zaprijetili preko Prlića koji ipak nije bio precizan.

HRVATSKI NOGOMETNI KUP, OSMINA FINALA

SLAVEN BELUPO – SUHOPOLJE 2:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 300. Sudac: Matoc (Zaprešić).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Nurković – Purić (od 71. Poldrugač), Labudović, Kokalović, Bagarić – Milardović, Poljak (od 86. Nynkeu) – Mujanović (od 89. Jakšinić), Vojnović, Delić – Poredski. TRENER: Mile Petković.

SUHOPOLJE (4-2-3-1): Kulić – Prlić, Studenović, Zeba (od 67. Lepinjica), Menegati – Zelenika, Laštro – Kurjančić, Lešković, Egri (od 86. Majstorović) – Dimitrijević. TRENER: Dragan Meić.

STRIJELCI: 1:0 Bagarić (4), 2:0 Poredski (56).

ŽUTI KARTONI: Egri (19), Purić (25).

CRVENI KARTONI: -.

IGRAČ UTAKMICE: Davor Bagarić (Slaven Belupo).

OSTALI REZULTATI: Varaždin – HAŠK 1:0, Rijeka – Međimurje 3:1, Pomorac – Zagreb 0:1, Inter – Cibalia 0:3, Karlovac – Dinamo 0:2, Osijek – Šibenik 2:1, Hajduk – Istra 1961 0:1 (u produžetku).

ČETVRTFINALISTI: Slaven Belupo, Varaždin, Rijeka, Zagreb, Cibalia, Dinamo, Osijek, Istra 1961.