18.7 C

Farmaceuti poraženi u Osijeku

U sedmom kolu HNL-a Osijek je na Gradskom vrtu prekinuo neugodnu tradiciju i upisao pobjedu protiv Slaven Belupa. Izabranici Vlade Bilića pobijedili su Farmaceute rezultatom 2:0, a oba pogotka postignuta su u prvih 45 minuta.

Slaven Belupo je prvi zaprijetio u trećoj minuti. Nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Brezovec, Milardović glavom gađa ravno u vratara Karduma. Nekoliko sekundi kasnije iz kontranapada prijete Bijelo-plavi, Ibriks je iz daljine probao snažno, ali njegov udarac otišao je iznad gostujućih vrata.

Osijek je nakon toga zagospodario terenom, a svoju inicijativu okrunili su pogotkom u osmoj minuti. Nakon ubačaja s desne strane Srđan Vidaković našao se na pravom mjestu i glavom gađa za 1:0. Bio je to treći prvenstveni pogodak osječkog veznjaka.

Osijek je imao dobru priliku i četiri minute kasnije, još jednom je opasan ubačaj došao s desne strane, ali nikoga nije bilo u sredini. Nedugo kasnije Lukačević je probao iznenaditi vratara Rodića, no njegov udarac nije bio dovoljno precizan.

Osijek je udvostručio svoje vodstvo u 18. minuti. Napad je pokrenuo Barišić, lopta je došla do Lukačevića koji je pronašao Šoršu, a on je sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca poslao loptu iza Silvija Rodića.

U 20. minuti Roy Ferenčina je izbacio Elvisa Kokalovića, a u igru je uveo Vedrana Purića. Samo minutu nakon izmjene Osijek je imao još jednu dobru priliku. Lukačević je probio lijevu stranu i ubacio u sredinu gdje se nisu najbolje snašli domaći napadači.

Goran Mujanović je u 29. pobjegao mladom Gavriću i s desne strane uputio loptu u šesnaesterac, ali opasnost za domaće sigurno je uklonio kapetan Osijeka Ivo Smoje. Dvije minute kasnije Mujanović je opet prošao po strani, ali ispred Benkaje reagirala domaća obrana i poslala loptu u korner.

U 43. minuti Vidaković je nakon proigravanja Šorše imao dobru priliku za povećanje vodstva, s lijeve strane je šutirao, ali Rodić je uz malu nesigurnost obranio njegov udarac. Nakon toga otišlo se na odmor.

Gosti iz Koprivnice bolje su otvorili nastavak utakmice, no konkretnijih prilika nije bilo. Momčad Vlade Bilića u nastavku je prvi put zaprijetila u 51. minuti preko Šorše, no rezultat se nije mijenjao.

U 58. minuti bivši stanovnik osječke svlačionice Aljoša Vojnović ušao je umjestoStjepana Poljaka, a samo četiri minute kasnije Bušića je zamijenio Glavica. Uspavanku u nastavku je probudio Lukačević, ali njegov udarac u 64. minuti bio je neprecizan. Dvije minute kasnije Barišić je glavom probao, no Rodić je bio siguran i ukrotio je udarac napadača Bijelo-plavih.

Vlado Bilić u 74. je napravio prvu zamjenu, Anton Maglica je zamijenio Josipa Barišića. U 76. minuti Slaven je nakon slobodnog udarca imao nekoliko prilika za udarac, no domaći su dobro postavili obrambeni blok.

Tri minute prije kraja utakmice Ivan Ibriks je na prilično neoprezan način zaradio drugi žuti karton i morao je prije vremena u svlačionicu. Samo minutu kasnije Brezovec je snažno opalio, ali Kardum je odličnom reakcijom sačuvao svoja vrata. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, Osijek je upisao svoju četvrtu prvenstvenu pobjedu, a gosti iz Koprivnice svoj drugi poraz u prvenstvu.

U sljedećem prvenstvenom kolu Osijek putuje na noge Karlovcu, a Slaven Belupo će ugostiti momčad Lučkog.

Izvor: Sportnet, autor Mario Glasnović