Farmaceuti s(p)retno do važnih bodova protiv Istre 1961

Nije to bila utakmica koja će se dugo pamtiti, ali za igrače Slavena Belupa najvažnije je da su osvojili tri boda i tako opet barem na neko vrijeme pobjegli iz opasne zone.

Teren je na koprivničkom stadionu bio dosta mekan i težak za igru, stoga su i dodavanja bila otežana pa je u tom dijelu igre bilo dosta pogrešaka, osobito kod domaćih igrača.

Farmaceuti su u utakmicu krenuli odlučnije te su u prvih 15 minuta stvorili tri prilike. Mirićev udarac obranio je Brkić, Mišić nije pogodio okvir vratiju, dok je Ozobić nakon istrčavanja vratara Brkića također poslao loptu pokraj gola. Bila je to najbolja šansa domaćih u otvaranju.

U 17. minuti Crepulja je s desne strane ubacio u kazneni prostor, a Mato Grgić zabio je glavom za vodstvo. Opet je Istra bila njegova ‘mušterija’, postigao je pogodak i u kolovozu kad je koprivnički susret ova dva suparnika završio 1:1.

U 27. minuti Istra 1961 stigla je do izjednačenja, asistent je nakon podora po desnom boku bio Obšivač, a strijelac Jo.

U 25. minuti Paracki je tukao glavom nakon kornera, Brkić je obranio. Potom u 37. minuti Jo tuče s 20 metara, Kardum hvata loptu. U 38. minuti kombinirali su Ozobić. Mišić i Crepulja, a Paracki je pucao iznad grede.

Treći i odlučujući pogodak pao je u 45. minuti. Gregov je pred gostujućim vratima loptom pogodio Bastosa, a veliki nesporazum pulske obrane kaznio je Marko Mirić koji se time promovirao i u junaka važne Slavenove pobjede.

U drugom poluvremenu Slaven je inicijativu prepustio gostima, Čačić je kasnije priznao da je to bilo svjesno. Međutim, prigode koje su se ukazivale iz kontri i polukontri domaći igrači nisu znali iskoristiti, a Puljani pak nisu bili opasni, tek su u završnici dvaput tukli, no Kardum je iskazao sigurnost.

U 49. minuti Ozobić je tukao iskosa s 25 metara s lijeve strane, a Brkić je uspio obraniti. Nakon ubačaja iz kuta Ozobić je opet na sceni, poslao je loptu iznad grede.

Neraspoloženog Brleka u 61. minuti zamijenio je Jambor, mladi veznjak pokazao je dosta dobrih stvari, između ostalog kreirao je matnu situaciju za Mirića u 73. minuti, ali ovaj je promašio okvir gola.

Osvojenim bodovima Slaven Belupo trenutno je izbio na šestu poziciju, a sljedeće subote očekuje ga gostovanje kod Rijeke.