5.4 C

Farmaceuti srušili Osijek i podigli se na sedmo mjesto

Mateas Delić i Mato Grgić bili su strijelci ranih pogodaka protiv Osijeka kojima je Slaven Belupo upisao drugu uzastopnu domaću pobjedu i podigao se na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice.

Domaći trener Mladen Frančić u sastav je od prve minute postavio Filipa Ozobića na poziciju napadača, Vugrinec je ostao na klupi, dok je upražnjenu poziciju lijevog beka popunio kapetan Mato Grgić. Gosti su stigli bez većeg broja igrača, a otpao im je i napadač Ljubojević zbog ozljede.

Slaven Belupo od prve je minute jasno dao do znanja da želi što prije postići pogodak za vodstvo. Već u 1. minuti Delić je prošao po desnoj strani i uputio udarac pokraj vratiju.

Vodstvo domaćih stiglo je u 3. minuti. Matoš je uposlio Raka koji s desne strane ubacuje u šesnaesterac Osijeka, a u skoku je najviši bio Mateas Delić i glavom pogodio mrežu. Pritom se i ozlijedio, ali na sreću lakše, te je bez problema nastavio igru.

U 5. minuti Bagarić je dobro tukao iz slobodnog udarca s 20 metara, no Mikulić je loptu odbio u korner.

Već u 11. minuti bilo je 2:0. Rak je izveo korner s lijeve strane i pronašao Matu Grgića, kojem iz blizine nije bilo teško preusmjeriti loptu u mrežu.

U 15. minuti tukao je Matoš, ali je Matković nogom uspio obraniti njegov pokušaj. Udarac je u 17. minuti isprobao i Brlek, lopta je otišla pokraj gola.

Lijepu je priliku imao Ozobić u 19. minuti, izbio je sam ispred Mikulića koji je ipak uspio uhvatiti loptu.

Osijek je jedinu prijetnju u prvom dijelu stvorio u 31. minuti, J. Mišić je iz daljine pogodio gredu od koje se lopta odbila u gol-aut.

Lijepu akciju izveo je Slaen u 33. minuti. Purić je ubacio s desne strane, Ozobić propustio loptu za Raka koji tuče pokraj vratnice. Opet je Rak na sceni u 36. minuti, uputio je udarac malo iznad grede. U 37. minuti Delić je tukao, Mikulić obranio.

Koprivnička je publika Farmaceute na odmor ispratila uz velik pljesak. Bilo je to odlično Slavenovo poluvrijeme, a razlika je sasvim lako mogla biti i veća od 2:0.

U nastavku je Osijek uspio doći do daha, ali nije postigao i pogodak kojim bi eventualno probudio nadu u pozitivan rezultat. Slaven je pak tražio i treći pogodak, ali nije ga uspio postići.

U 52. minuti lijevom nogom tukao je Vugrinec koji je zamijenio Ozobića, lopta je otišla pokraj vratiju. Mikulić je obranio udarac Vugrinca u 53. minuti, a novu priliku stari je majstor imao u 60. minuti. S desne strane odlično je ubacio Purić, Vuga je glavom tukao s pet metara, a Matković je nogom uspio obraniti.

U 70. minuti iz daljine je opasno zaprijetio Ugarković, no Rodić se nije dao iznenaditi, izbio je loptu u korner. Pavić je u 78. minuti bio autor nove osječke prijetnje, Rodić je obranio, a odbijenu loptu s crte glavom očistio Bagarić.
Priču je zaključio igrač utakmice Delić lijepim solo-prodorom u 88. minuti, no njegov je udarac obranio Osijekov vratar.

Ostalo je 2:0, važni bodovi za Slaven Belupo i nastavak agonije za Osijek.

MAXTV PRVA LIGA, 13. KOLO

SLAVEN BELUPO – OSIJEK 2:0 (2:0)

Mateas Delić pogotkom je otvorio put prema pobjedi Slavena Belupa // Foto: Koprivnica.netKOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1000. Sudac: Strahonja (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Fuštar, Bagarić, Grgić (od 90. Edson) – Crepulja, Brlek – Delić, Matoš (od 73. Gregurina), Rak – Ozobić (od 46. Vugrinec). TRENER: Mladen Frančić.

OSIJEK (4-2-3-1): Mikulić – Ugarković, Novaković, Lukić, B. Barišić (od 46. Pavić) – Kurtović, J. Mišić – Šorša, Vitaić (od 57. Babić), Pongračić (od 81. J. Barišić) – Dugandžić. TRENER: Davor Rupnik.

STRIJELCI: 1:0 Delić (3), 2:0 Grgić (11).

ŽUTI KARTONI: Ugarković (26), Purić (34), Novaković (89), Grgić (90).