Farmaceuti u Puli osvojili željeni bod

“U Puli ne smijemo primiti pogodak, moramo odigrati čvrsto i na Istrinu agresiju odgovoriti jednakom svojom”, najavio je uoči utakmice Istre 1961 i Slaven Belupa pomoćni trener gostiju iz Koprivnice, Pavo Crnac.

Što su rekli, to su Koprivničani i učinili.

Žuto-zeleni su imali inicijativu tijekom cijelog susreta i osjetno veći broj prilika za pogodak. Međutim, nisu ih realizirali te je na kraju i jednima i drugima, uz 0:0 na semaforu, pripao po bod.

Najbliže je pogotku za Istru 1961 bio Blagojević, koji je u 20. minuti pogodio okvir gola, a u dva navrata nisu prošle akcije Aganovića jer Roce nije bio dovoljno precizan pred Pelinom.

Pelin je početkom drugog poluvremena zaustavio i jedan udarac Aganovića, a šansu je propustio i Havojić, koji je ušao s klupe za pričuve. Jedini pravi posao za domaćeg čuvara mreže Prskala bio je udarac Marasa desetak minuta prije kraja susreta.

Slaven Belupo tako je odmakao trećeplasiranom Osijeku na dva boda prednosti, a Istra 1961 na istu je udaljenost pobjegla Interu iz Zaprešića.

ISTRA 1961 – SLAVEN BELUPO 0:0