18.7 C

Farmaceuti u Zadru pali bez ispaljenog metka

Uoči međusobnih ogleda u sklopu četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa u drugoj polovici mjeseca Zadar i Slaven Belupo odmjerili su snage u prvenstvenom susretu. Zadar je tražio bodove spasa za bijeg sa začelja tablice, dok su Koprivničani željeli zadržati dobre izglede u borbi za drugu poziciju.

Oslabljeni gosti u prvom dijelu nisu uspjeli uspostaviti dominaciju koja se s obzirom na pozicije na ljestvici ova dva kluba mogla očekivati, već su aktivniji bili Zadrani. Rezultiralo je to i prvom prilikom u 13. minuti susreta, kad Šime Gržan iz odlične pozicije nije pronašao put do mreže protivnika.

U nadolazećim minutama nastavila se nešto bolja igra domaće ekipe, ali većih prilika nije bilo. Do većih uzbuđenja došlo je u 29. minuti, kad je stigla i promjena rezultata na zadarskom stadionu. Igor Banović je probio desnu stranu, ubačajem pronašao Mršića, a on je pogodio za 1:0 i veliku radost igrača pod vodstvom Ferde Milina, koji su se ovim pogotkom približili bodovima spasa.

Zasluženim vodstvom Zadra otišlo se na predah, a u nastavku su se igrači Slavena probudili, no u početnim minutama to nije bilo dovoljno za neku veću prijetnju.

Koprivničani u svom naumu i dolasku do izjednačenja nisu uspjeli ni u nastavku drugog poluvremena. Zadrova obrambena formacija pokazala se izuzetno čvrstom, vezna linija predvođena Begonjom nije dopuštala da gosti uspostave terensku inicijativu, a domaćini su stigli i u nekoliko navrata ponovno zaprijetiti gostima.

Zadrani su tako došli do druge ovosezonske prvenstvene pobjede i pobjegli tako sa samog začelja. S druge strane, nogometaši Slaven Belupa su potvrdili kako se nalaze u nešto lošijoj formi nego na početku sezone i dodatno su se udaljili od druge pozicije.