5.4 C

Farmaceuti u završnici do pobjede nad Cibalijom

081026-sb-cibalia-mPogotkom Bojana Vručine iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi vremena, Slaven Belupo osvojio je tri važna boda u dramatičnoj utakmici sa Cibalijom u Koprivnici. Momčad Mile Petkovića sad je druga na prvenstvenoj tablici, jer je Hajduk poražen u Zadru. Derbi Rijeke i Dinama je odgođen zbog bolesti velikog broja Dinamovih igrača.

Gosti su u Koprivnici iznenadili dobro organiziranom igrom, te su u prvih pola sata bili bolji suparnik, uspjeli su stvoriti i tri prilike, dok su Farmaceuti bili neuobičajeno mlaki i bezopasni.

Jedan od važnih trenutaka uzbudljive i ne previše kvalitetne nogometne predstave dogodio se u 40. minuti, kad je gostujući kapetan Boris Leutar opravdano zaradio izravni crveni karton. Prvo je Leutar s leđa pokosio Jurića, za što mu je sudac Mihalj dodijelio žuti karton. Potom je Posavec pritrčao i odgurnuo Leutara, na što je gostujući libero reagirao bijesno i snažno odgurnuo Posavca, koji je pao na travnjak. Sudac je Posavcu pokazao žuti karton, a nervoznom Leutaru put u svlačionicu. 081026-sb-cibalia1-m

U drugom poluvremenu igrala se ‘viktorija’ na gol Cibalije, kojeg je dobro branio vratar Davor Burcsa. Farmaceuti su stvorili brojne prilike, ali brojne gužve u šesnaestercu nisu rezultirale pogotkom. Kad su se neki od gledatelja već pomirili s rezultatom 0:0, na scenu je stupio Bojan Vručina. Najbolji koprivnički napadač izveo je u 91. minuti slobodni udarac sa 18 metara, a lopta je u ruku pogodila nekog od igrača u živom zidu Cibalije.Sudac Mihalj pokazao je na bijelu točku, a veliku radost suigračima i navijačima donio je Vručina, koji je snažnim udarcem matirao Burcsu i osigurao Slavenu Belupu minimalnu pobjedu od 1:0.

081026-sb-cibalia2-m– Teško je kad dobiješ gol u zadnjoj minuti, ali to je nogomet. U teškoj i tvrdoj utakmici dobro smo se držali do same završnice, ali nismo izdržali do kraja. Čestitam Slavenu Belupu na zasluženoj pobjedi – rekao je nakon susreta trener Cibalije Srećko Lušić.

– Očekivao sam da će kolega Lušić složiti ozbiljnu momčad, pružili su nam dobar otpor, pogotovo u prvom poluvremenu. U nastavku sam od igrača tražio da više probijaju bokove, no sve naše pokušaje zaustavljao je vratar Burcsa. Trud nam se na kraju ipak isplatio te smo zasluženo pogotkom iz jedanaesterca osvojili bodove – izjavio je Slavenov trener Mile Petković.

PRVA HNL, 12. KOLO

SLAVEN BELUPO – CIBALIA 1:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 2.000. Sudac: Mihalj (Velika Mlaka).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Purić (od 58. Kresinger), Kokalović, Rogulj, Čaval – Poldrugač – Gregurina (od 58. Šafarić), Posavec, Jajalo (od 69. Delić) – Vručina, M. Jurić. TRENER: Mile Petković.

CIBALIA (3-4-2-1): Burcsa – Radotić, Leutar, Medvid – Šimunac, Mazalović, Milardović, Bagarić – Babić (od 58. T. Jurić), Pavličić (od 65. Matić) – Džafić (od 46. Malčić). TRENER: Srećko Lušić.

STRIJELAC: 1:0 Vručina (90-11 m).

ŽUTI KARTONI:Mazalović (30), Leutar (38), Posavec (40), Pavličić (45), Radotić (52), T. Jurić (76), Šimunac (82), Medvid (90), Bagarić (90).

CRVENI KARTON: Leutar (40 – udaranje suparnika u prekidu igre).

IGRAČ UTAKMICE: Bojan Vručina (Slaven Belupo).