8.5 C

FC Moskva visoko porazila Farmaceute

090207-moskva-mIgrači Slavena Belupa doživjeli su u subotu drugi poraz na pripremama u Turskoj. Ruski prvoligaš FC Moskva pobijedio ih je rezultatom 4:1, a prva tri pogotka koprivnička je momčad primila na samom početku susreta, u razmaku od samo šest minuta. Moskovljani su u susret ušli vrlo angažirano, pokazali su svom suparniku kako se žestoko i brzo igra u ruskoj ligi. Dok su se Koprivničanci snašli, bilo je prekasno, poraz je bio na pomolu već u 13. minuti….

Slavenov trener Mile Petković odlučio je na golu dati priliku Pelinu, kojem se ne može pripisati krivica za pogotke. U obrani je umjesto ozlijeđenog Čavala na lijevoj strani zaigrao Maras, na zadnjem veznom krenuo je Kamerunac Nynkeu, a ispred njega Šafarić, Posavec i Delić, dok je u napadu uz kapetana Jurića susret započeo Kresinger.

Rusi su poveli iz jedanaesterca kojeg je nehotično skrivio Maras, strijelac je bio Argentinac Brakamonte. Drugi gol plod je lijepe akcije Jakupka i Samedova, dok je na 0:3 povisio Brakamonte na dodavanje Česnauskisa. Šafarić je smanjio s bijele točke nakon prekršaja na Posavcu, a konačni rezultat postavio je Vukić, također iz kaznenog udarca, nakon prekršaja Lapića.

Visokom je porazu ‘kumovao’ i umor Farmaceuta koji u Turskoj naporno treniraju. Možda je i posljednji jedanaesterac dosuđen prestrogo, a Jurić je u dva navrata bio u prilikama za pogotke, koje nije uspio iskoristiti. Valja reći i da je vratar Pelin obranio dva ‘zicera’, čime je spriječio teže stradanje svoje ekipe u Beleku.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – FC MOSKVA 1:4 (0:3)

BELEK – Sportski centar Carya. Gledatelja 20. Sudac: Šandor. Pomoćnici: Valenko i Ponomariv (svi iz Ukrajine).

SLAVEN BELUPO: Pelin – Purić, Rogulj, Lapić, Maras – Nynkeu – Šafarić (od 69. Jakšinić), Posavec (od 60. Jajalo), Delić – Jurić, Kresinger. TRENER: Mile Petković.

FC MOSKVA: Poljakov – Nababkin, Jop, Epurjani, Dacosta – Samedov, Krunić, Rebko, Česnauskis (od 25. Strelkov) – Brakamonte, Jakupko; II.poluvrijeme: Gavrilov – Šešukov (od 61. Strelkov), Grigalava, Rošpkov, Lukačenkov – Tarasov, Varakin, Goušev, Stavpel – Vukić, Marinić. TRENER: Miodrag Božović.

STRIJELCI: 0:1 Brakamonte (7-11 m), 0:2 Samedov (11), 0:3 Brakamonte (13), 1:3 Šafarić (57-11 m), 1:4 Vukić (68-11 m).

CRVENI KARTON: Šešukov (61-preoštar start).

FOTO I VIDEO Križevački mališani na sportskim igrama mladih, trg i dvorana ispunjeni, navijači bodre svoje ekipe

Sportska dvorana Osnovne škole Ljudevita Modeca i glavni križevački trg Josipa Jurja Strossmayera danas su postali središte sportskih natjecanja. Djeca...