Filip Verčević osvojio nevjerojatan deveti naslov državnog prvaka u hrvanju

U osmini finala pobjedio je predstavnika iz Splita, Plazibat Marka, dok je u polufinalu bio bolji od Hader Josipa iz Zagreba.

0

U Brezovici je proteklog vikenda, u tamošnjoj školsko-sportskoj dvorani Brezovica u organizaciji Hrvatskog hrvačkog saveza održano Prvenstvo Hrvatske za uzraste kadeta u hrvanju grčko-rimskim načinom.

Podravku je u kategoriji do 60 kilograma i pod vodstvom trenera Miroslava Mihalca predstavljao Filip Verčević. Filip je uvjerljivo započeo natjecanje dvjema pobjedama tušem. U osmini finala pobjedio je predstavnika iz Splita, Plazibat Marka, dok je u polufinalu bio bolji od Hader Josipa iz Zagreba.

Finalna borba započela je također vrlo uvjerljivo. Fiip je na početku borbe već imao veliku bodovnu prednost od 6:0. No, trenutak nepažnje po početku druge runde, protivnik je borbu vratio u neizvjesnost osvojivši 4 boda. Obzirom da do kraja nije bilo više bodova, Filip je finalnu dobio na bodove 6:4 i tako po deveti puta osvojio naslov najboljega u Hrvatskoj.