5.1 C

Finale Hrvatskoga kupa u Koprivnici

Slaven Belupo igrat će ove, 2013. godine, dvije četvrtfinalne utakmice s Interom iz Zaprešića. To je korak do polufinala. A prošlo je samo šest i pol godina od kako je Slaven Belupo nastupio u finalu Hrvatskoga kupa. U Zagrebu 9. svibnja i u Koprivnici 26. svibnja 2007. godine.

Slaven Belupo je tada bio deseti hrvatski klub koji je izborio finale kupa. U Zagrebu je izgubio 1:0 golom Edurada u 76. minuti iz jedanaesterca, a u spektaklu u Koprivnici bilo je 1:1 golovima Mumleka za 1:0 u 68. minuti i Schildenfelda u 89. minuti za 1:1 i pobjednik kupa bio je Dinamo. Pehar i medalje podijelio Boris Šprem, kao izaslanik predsjednik RH Stjepana Mesića.

Za tu utakmicu montirane su tribine na sjeveru i jugu, pa je tada bio i rekordni posjet, jer osim domaćih navijača, svoje mjesto našli su i gostujući.

Fotografije (snimio autor) snimljene su s novinarskog radnog mjesta, koje je tada bilo više prema sredini terena, ne kao sada na desnom i lijevom boku tribine.

PRVA UTAKMICA FINALA U ZAGREBU 9. SVIBNJA 2007.
NK DINAMO – NK SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)

Dinamo: Lončarić – Ćorluka, Drpić, Schildenfeld, Carlos – Vukojević, Pokrivač (od 65. Tomić) – Mikić (od 53. Tadić), Sammir (od 87. Jertec), Modrić – Eduardo. Trener: Branko Ivanković

Slaven Belupo: Nikoloski – Poldrugač, Radeljić, Kristić, Bodrušić (od 79. Radiček) – Posavec, Sopić, Mumlek (od 87. Jambrušić) – Bošnjak, Vručina – Zahora (od 68. Poljak). Trener: Elvis Scoria.

Trener: Elvis Scoria

Glavni sudac: Ante Vučemilović (Osijek). Pomoćni suci: Tomislav Šetka (Đakovo), Dalibor Conjar (Osijek), četvrti sudac Ivan Novak (Varaždin).

Golovi: 1:0 Eduardo (76′ 11 m).

Žuti kartoni: Zahora, Posavec, Sopić, Nikoloski.

DRUGA UTAKMICA FINALA U KOPRIVNICI 26. SVIBNJA 2007.
NK SLAVEN BELUPO – NK DINAMO 1:1 (0:0)

Slaven Belupo: Nikoloski – Poldrugač, Radeljić, Kristić, Bodrušić – Sopić, P. Bošnjak, Posavec  – Mumlek, Poljak – Vručina, Trener: Elvis Scoria.

Dinamo: Lončarić – Čorluka, Drpić, Schildenfeld, Carlos – Vukojević, Pokrivač (70′ Tadić) – Tomić (64′ Mikić), Sammir (87′ Jertec), Modrić – Eduardo. Trener: Branko Ivanković.

Golovi: 1:0 Mumlek (68′), 1:1 Schildenfeld (89′).

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka). Pomoćni suci: Željko Grgec (Bistra), Damir Volf (Rijeka). Četvrti sudac: Alen Gerek (Zabok).

Žuti kartoni: P. Bošnjak, Radeljić, Poljak, Nikoloski, Sammir, Tomić, Vukojević, Schildenfeld.

Gledatelja: 5800.