9.9 C

Finale // Koprivnica osvojila županijski Kup, Tehničar bez izgleda

Trećeligaš Koprivnica u srijedu je u finalu Kupa Nogometnog saveza koprivničko-križevačke županije svladao županijskog prvoligaša Tehničar 1974 iz Cvetkovca rezultatom 3:0 i zasluženo podigao pobjednički pehar.

Utakmica je odigrana po vrućem vremenu pred velikim brojem gledatelja, od kojih ih je puno stiglo iz Cvetkovca kako bi svjedočili najvećem uspjehu svog kluba. Posebno je značajno za Cvetkovčane to što će kao finalist zaigrati i u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa.

Zeleni su bez većih poteškoća došli do trofeja. Od početka se Tehničar postavio u zatvorenu formaciju čekajući priliku za kontranapad, dok je Koprivnica imala inicijativu i kombinatornom igrom stvarala prilike.

Cvetkovčane je od težeg poraza spasio vrlo dobri mladi vratar Matej Jakovljević, koji je obranio nekoliko teških udaraca, a uspio je ”skinuti” i jedanaesterac Bojanu Tucakoviću u 63. minuti. Osim toga, Koprivnica je u tri navrata pogodila i okvir gola.

Zeleni su došli u vodstvo u 25. minuti. Nakon prodora Bukovca po lijevoj strani loptu je u mrežu elegantno pospremio Filip Takač.

Sve je bilo riješeno u 32. minuti kad je korner izveo Horvatinović, a Međimorec glavom pogodio za 2:0.

U završnici je 3:0 postavio Nino Brcković kojem je asistirao Marko Radotović.

Uoči utakmice predsjednik Koprivnice Goran Međurečan i direktor Slavko Tucaković predali su prigodne poklone dugogodišnjem klupskom liječniku dr. Marijanu Šurmanoviću koji odlazi u mirovinu.

Slavko Tucaković, dr. Marijan Šurmanović i Goran Međurečan // Foto: Zvonimir Markač

ŽUPANIJSKI KUP, FINALE

KOPRIVNICA – TEHNIČAR 1974 3:0 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 600. Sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica). Pomoćnici: Goran Dević (Koprivnica) i Igor Prepolec (Križevci). Četvrti: Ivan Molvarec (Ferdinandovac).

KOPRIVNICA: Balala – Tucaković, Međimorec, Vukonić, Brcković (od 86. Matijašec) – Herent, Takač (od 81. Radotović) – Ujlaki, Bukovac (od 56. Srbljinović), Oštrek – Horvatinović (od 56. Munivrana). TRENER: Vedran Medenjak.

TEHNIČAR 1974: Jakovljević – Stančir (od 46. Firbas), Radiček, Jadanić, Aralica – Balaško, Mar. Markušić, Bartolović, Andrić, Bartolić (od 70. Jakupić) – Mat. Markušić (od 60. Labaš). TRENER: Roman Sović.

STRIJELCI: 1:0 Takač (25), 2:0 Međimorec (32), 3:0 Brcković (82).

ŽUTI KARTON: Oštrek (38).

IGRAČ UTAKMICE: Filip Takač (Koprivnica).

Pehare su tijekom utakmice čuvali mladi nogometaši Koprivnice i Tehničara // Foto: Zvonimir Markač