7.9 C
final four kupa hrvatske

FINALE Podravka na korak do nove ‘kante’! Hrabrom igrom slomila Lokomotivu i pokazala tko je gazda u hrvatskom rukometu

Finale protiv Bjelovara igra se u subotu u 18 sati

Finale prije finala – tako možemo nazvati okršaj Podravke i Lokomotive, dviju najboljih hrvatskih ekipa, koje su danas u Poreču igrale u polufinalu hrvatskog Kupa. Podravka je u lovu na svoju 24. kantu u ovom natjecanju, Lokomotiva šestu, a priliku da u subotu dođu do nje imat će Koprivničanke, koje su slavile 27:24.

Unaprijed se znalo da nas čeka neizvjesnih i pomalo nervoznih 60 minuta, a upravo tako je utakmica počela. Uz dosta nervoze, pogrešaka, ali i čvrstine tako da smo u prvih 15 minuta vidjeli čak pet isključenja.

Puno preokreta, ali bez rezultatskog odvajanja

Što se tiče rezultata, Podravka je povela preko Milosavljević, Lokomotiva je uskoro preokrenula i otišla na 5:3, nakon čega je Podravka napravila seriju 3:0. Mogla je i više da Bešen pri rezultatu 6:5 nije skinula dva uzastopna sedmerca. Prvo Dejani Milosavljević, a nakon toga i Seleni Milošević. Lokomotiva je to iskoristila i ponovno preokrenula rezultat u svoju korist, bilo je 9:7, no za nekoliko minuta i 9:9.

Igralo se to prvo poluvrijeme, kao što vidite, u serijama, a novu su pred kraj tog prvog poluvremena napravila Koprivničanke. Nakon što su gubile 10:9 ponovno su zabile tri komada i otišle na 12:10, no tu prednost nisu zadržale. Lokosice su se nakon minute odmora vratile u egal i na poluvrijeme se otišlo s 12:12. Milosavljević je s pet pogodaka vukla podravkašice, dok su najefikasnije kod lokosica bile Petika i Dežić s tri gola. Obje su nekada igrale i u Koprivnici.

Franušić i Dumanska vukle do finala

Drugo poluvrijeme nije moglo bolje početi za Mrđenove djevojke, koje su nakon sedam minuta igre otišle na najveću prednost na utakmici, bilo je 17:14. Najzaslužnija za to bila je Franušić s tri komada. Međutim, sve su cure bile na visokoj razini. Milosaljević je vukla, Dumanska branila, između ostalog i jedan sedmerac, zabijale su Barišić, Šenvald i Stelmakh, tako da je Podravka otišla i na plus četiri, odnosno na 19:15.

Tu prednost podravkašice su uspješno održavale i u zadnjih desetak minuta ušle s plus tri, no tada smo ušli u dramu. Lokomotiva se vratila, smanjila na 23:22, pa na 24:23, no dalje nije išlo. Dumanska je imala dvije važne obrane, a Stelmakh je u 56. zabila za 26:23. Bilo je to vodstvo koje se do kraja nije smjelo ispustiti. I nije se.

Podravka je zasluženo slavila veliku pobjedu, pobjedu koja spašava sezonu, jer će prvenstvo gotovo sigurno put Zagreba. Zato će Kup, nadamo se, stići u Koprivnici. Konačni rezultat bio je 27:24. Najefikasnije bile su Milosavljević i Franušić sa sedam pogodaka, a odlična je u ključnim trenucima bila i Dumanska.

U drugoj polufinalnoj utakmici Bjelovar je rasturio Zrinski iz Čakovca s 10 golova razlike i igrat će u finalu s Podravkom. Susret je na rasporedu u subotu u 18 sati, a prenosit će ga HRT.