19 C
prva hnl

FOTO Bačelić-Grgić Farmaceutima donio vrijedan bod protiv Rijeke, Sertić pogodio s izmjenom

Zanimljivo, u sastavu nije bilo Gordane čiji je dres s brojem deset prešao u vlasništvo Stipe Bačelića-Grgića. No, lijepa stvar je bila što je šest od sedam igrača na klupi poniklo u Slavenovoj školi nogometa.

Srijeda, dva stupnja Celzijeva u opadanju i šestotinjak gledatelja, scena je to na Apašu na prvom ovogodišnjem prvenstvenom susretu Slaven Belupa. Bila je ovo ujedno i prva Sertićeva utakmica pred koprivničkom publikom.

Mjesto u prvih 11 pronašle su i dvije prinove koje su stigle baš u ovom prijelaznom roku koji još traje. Radi se o Krstanoviću, čiji nogomet svi već dobro znaju, i o Plantaku kojeg je malo pratioca Prve HNL vidjelo na djelu.

Ivica Sertić u premijerni susret pred domaćom publikom krenuo je s Filipovićom na golu, Karamarkom, Nowakom, Šarlijom i Godom u obrani, veznim redom su ordinirali Vidović, Plantak i Bačelić-Grgić, dok su za napad bili zaduženi Bongongui, Doležal i Krstanović.

Zanimljivo, u sastavu nije bilo Gordane čiji je dres s brojem deset prešao u vlasništvo Stipe Bačelića-Grgića. Gordana je bio jedna od rijetkih svjetlih ročki Slavena u jesen. No, lijepa stvar je bila što je šest od sedam igrača na klupi poniklo u Slavenovoj školi nogometa. S druge strane, u redovima Rijeke započeo je Dario Čanađija, još jedan izdanak Škole nogometa koji je prije nekoliko sezona preselio u Rijeku.

Novopridošli Plantak u prodoru // Foto: Ivan Balija

Krenuli su Farmaceuti čvrsto, vidno motivirani i neimpresionirani Rijekinim nizom od osam uzastopnih pobjeda. Prvi pljesak na utakmci zaradio je Karamarko u 15. minuti, Nowak mu je poslao sjajnu dugu loptu koju je ovaj iz voleja poslao u Slugu. Bravo za trk. Rijeka je uzvratila u 18. minuti kad je Pavičić ubacio s boka za Čolaka koji je bio prekratak.

Igrala se 28. minuta kada je Slaven imao sjajnu akciju. Otvorili su desnu stranu, vratili loptu u sredinu odakle je Bačelić Grgić loptom s očima uposlio Karamarka koji sam izlazi na Slugu i u trenu izmamljuje udahe publike. Glasne. Jer je promašio. Jako. Ostalo je 0-0, no Slaven je jako dobro izgledao sredinom prvog dijela. Rijeka se vratila u normalu i počela krojiti mrežu sredinom prvog dijela, lijepu je priliku imao Mamić iz slobodnjaka u 44. minuti, Filipović je lijepo obranio, no pogodak u prvom poluvremenu nismo vidjeli.

Zato smo ga vidjeli odmah na početku drugog dijela, glavom je za Rijeku zabio Acosty na asistenciju Čolaka. Mamić je lijepo ubacio, Čolak spustio, a Acosty poentirao. Napadači Rijeke u srcu šesnaesterca bili su nečuvani. Slaven je morao napasti, pa to ubrzo ponukalo Sertića na izmjenu, izvadio je Bongonguija, uveo mladog Mladena.

Promašaj Karamarka iz prvog dijela // Foto: Ivan Balija

U 56. minuti zatresla se prečka Rijeke, sjajno je glavom pucao Vidović, a još bolje je obranio Sluga i poslao loptu u prečku. Pokušali su Farmaceuti pritisnuti Rijeku i natjerati ih na pogrešku. Dobru poziciju za slobodnjak imao je Bačelić-Grgić u 72. minuti, no otišlo je to preko gola.

U posljednjih petnaestak minuta priliku je dobio i Ivan Jajalo, brat poznatijeg Mate Jajala. Za Rijeku je ušao Halilović, ali ne Alen već Tibor, i odmah po ulasku promašio lijepu šansu. Iz kornera koji je slijedio razvila se kontra Farmaceuta, no zadnji pas je bio za milimetar prekratak pa su braniči Rijeke to uspjeli spasiti.

Zadnju izmjenu Sertić je potrošio na uvođenje Dolčeka umjesto Doležala, što se pokazalo kao pravi pogodak nekoliko sekundi kasnije kada Dolček asistira Bačelić-Grgiću za 1-1 i oduševljenje na tribinama!

Nastavila se sjajna igra Slavena, u samoj 90. minuti Jajalo oduzima loptu Rijeci na sredini terena i pokreće lijepu kontru koja završava samo kornerom. Publika je bila na nogama i tražila pobjednički pogodak. Do toga ipak nije došlo, te je susret završen rezultatom 1-1.

Naposljetku, iako je ovo Sertiću četvrti remi u četiri utakmice, ovo je vrijedan bod. Rijeka je bila u nizu osam pobjeda koje su sada zaustavljene, a optimisti bi mogli kazati kako je Sertić još uvijek neporažen.

Već za vikend Farmaceute čeka nastavak prvenstva i gostovanje kod Istre.

Prva HNL, 30. siječanj 2019. godine, 17 sati

Slaven Belupo – Rijeka 1-1

ČETVRTA HNL SJEVER

Cvetkovčani izraziti favoriti protiv Kloštrana, i Ferdinandovčani se nadaju „lakim” bodovima protiv Legrađana

Sve utakmice 17. kola Četvrte hrvatske lige Sjever zbog uskrsnih blagdana igraju se sutra, u subotu u 15.30 sati. U...