FOTO Bastašićeva škola nogometa za uvjerljivu pobjedu Križevaca nad Slatinom

Križevčani su od prvog sučevog zvižduka tražili loptu, gradili igru i dominirali u posjedu u čemu su prednjačili veznjaci Kofler i Bastašić.

KRIŽEVCI – SLATINA 3-0 (1-0)
(Bastašić 17′, 63′, 84′)

KRIŽEVCI – Gradski stadion. GLEDATELJA: 100. SUDAC: Stjepan Hruškar (Bjelovar). POMOĆNICI: Slavko Miklečić (Bjelovar), Ivan Jurić (Bjelovar). DELEGAT: Mirko Penava (Cabuna). IGRAČ UTAKMICE: Žarko Bastašić

KRIŽEVCI: Špoljar, Ceković, Zemljak (Rumenjak), Božović, Selanec, Kofler (Stubičan), Vrbančić  (Pleša), Mladen, Bartol (Mišir), Bastašić, Jandrašec (Babić). TRENER: Dražen Kemenović.

SLATINA: Borovec, Petrinjak (Kupres), Kristić E., Dorić (Šaponja), Trupina, Vukomanović, Bubaš, Vicić, Ciglar (Mudri), Pecolaj, Kristić N. (Škrlin). TRENER: Zoran Mandić.

Momčad Križevaca pred domaćom je publikom uvjerljivo slavila protiv ekipe Slatine rezultatom 3-0. Križevčani su od prvog sučevog zvižduka tražili loptu, gradili igru i dominirali u posjedu u čemu su prednjačili veznjaci Kofler i Bastašić.

Stopostotna prilika za gol snašla je ekipu Slatine nakon velike pogreška Selanca, ali srećom po domaćine, golman Špoljar u situaciji 1 na 1 uspio je obraniti udarac gostujućeg napadača. Križevčani su poveli su u 17. minuti fantastičnim pogotkom Bastašića koji je neometan odapeo s više od 20 metara i pogodio u same rašlje protivničkog golmana.

U drugi dio utakmice momčad Slatine ušla je organiziranije te su imali i dvije izgledne prilike za poravnanje rezultata, ali su previše komplicirali pred golom domaćina. U 63. minuti utakmice, sjurio se još jednom Bastašić pred gol Slatine i kratkim dodavanjima došao do izgledne prilike za pogodak te je mirno iskoristio situaciju za povećanje vodstva.

Treći gol Križevčana postignut je u 84. minuti, a strijelac je još jednom bio Bastašić koji je zabilježio hat-trick i potvrdio epitet igrača utakmice.

Ekipa Križevaca sljedeće kolo putuje u Garešnicu gdje će snage odmjeriti s tvrdom momčadi Garića.