5.7 C
NOVOSTI IZ AK KOPRIVNICA

FOTO Benyamin Vuk osvojio odlično treće mjesto na najpoznatijoj bosanskohercegovačkoj trail utrci

Osim pojedinačnih natjecanja, nastavljaju se i mitinzi na Atletskom prvenstvu Hrvatske za seniore i seniorke

Članovi Atletskog kluba Koprivnica iz vikend u vikend nastavljaju s nastupima na natjecanjima

Prošle subote nastupili su na utrci Vučko trail, najpoznatijom trail utrci u Bosni i Hercegovini na kojoj se natjecalo više od 1100 natjecatelja iz 30 zemalja. Koprivnički atletičari nastupili su na stazi dužine 31 kilometar koja je vodile preko planina Bjelašnica i Visočica.

Benyamin Vuk osvojio je odlično treće mjesto s vremenom od 4:01:05, Ino Šepec osvojio osmo mjesto s vremenom 4:16:44, a Zvonimir Prosenjak je s vremenom 4:57:12 zauzeo 31. mjesto.

Prošlog petka u organizaciji URT Nexe Teama iz Našica održana je ultramaratonska utrka Lapovac Backyard Ultra koje se trčala oko jezera Lapovac na stazi dužine 6706 metara. U ovakvim utrkama svi trkači kreću sa starta i trče prvi krug dužine 6706 metara te ga moraju završiti za manje od jednog sata. Nakon završetka kruga mogu se odmoriti i pojaviti ponovno na startu idućeg kruga točno za sljedeći puni sat, kada kreće trčanje drugog i svakog sljedećeg kruga. Utrka je eliminacijskog tipa, trči se sve dok posljednji natjecatelj ne ostane na stazi, odnosno pobjednik je jedan i to onaj koji pretrči jedan krug više od ostalih natjecatelja.

Na ovoj izuzetno zahtjevnoj utrci Mirko Antoljak uspio je istrčati 24 kruga, a Vanja Rupčić je istrčala 12 krugova.

Osim pojedinačnih natjecanja, nastavljaju se i mitinzi na Atletskom prvenstvu Hrvatske za seniore i seniorke u sklopu kojeg je Oliver Orešić nastupio na utrci na 5000 metara i osvojio izvrsno peto mjesto u vremenu 16.37,83.

ak koprivnica
Izvor: Ak Koprivnica

Nasreću, zaustavila ga je policija

BEZ RIJEČI SMO Napravio glupost za zatvor, u naseljenom mjestu u našoj općini jurio 151 na sat

Policija je već nekoliko puta najavljivala kako će od 15. do 21. travnja na području Policijske uprave koprivničko-križevačke provoditi...