9.6 C
crazy hill trail

FOTO Blatnim ludbreškim bregima i šumskim stazama trčalo oko 350 natjecatelja, bilo je ludo i nezaboravno, evo tko su pobjednici po kategorijama

Trčale su se tri uzbudljive staze koje prolaze kroz prekrasne krajolike ludbreških i kalničkih brežuljaka i šuma, a koje se razlikuju po duljini i zahtjevnosti

Poznatom, super zanimljivom i uvijek blatnom trail utrkom pod nazivom Crazy Hill, proteklog vikenda u Ludbregu je počeo Welcome spring festival, koji će u narednih pet vikenda centar svijeta pretvoriti u centar sportsko-rekreativnih događanja. Naime, osim trail utrke, pred nama su još u sklopu festivala planinarski pohodi, natjecanje u veslanju, gradska utrka, nordijsko hodanje, orijentacijsko trčanje, biciklijada, wine and walk tura ludbreškim bregima i tako dalje.

Kao što smo naveli, sve je počelo vrlo popularnom i od strane natjecatelja poznatom trail utrkom, koja je okupila gotovo 350 sportaša i rekreativaca iz cijele Hrvatske, ali i pojedinih okolnih zemalja. Trčale su se tri uzbudljive staze koje prolaze kroz prekrasne krajolike ludbreških i kalničkih brežuljaka i šuma, a koje se razlikuju po duljini i zahtjevnosti, s time da je sve počelo i završilo u zelenoj oazi Otoka mladosti.

crazy hill ludbreg

Najzahtjevnija bila je Crvena (RED) staza duga je 34 km, s ukupno 1040 metara visinske razlike. Jasno, ona je bila namijenjena iskusnijim i naprednijim trkačima, bilo ih je 90-ak, a najbrži je bio Slovenac Matej Nidorfer, koji je stazu završio za dva sata i 45 minute. Osam minuta nakon njega u cilj su utrčali Varaždinci Bruno Hlebar i Tomislav Vertuš, četvrti je bio klupski im kolega Zoran Križanić, a peti član AK Koprivnica Benyamin Vuk. Najbrža djevojka bila je Paula Vrdoljak iz AK Sljeme, koja je utrku završila za tri sata i 44 minute.

Plava (BLUE) staza, duga 16 km s 415 metara visinske razlike bila je najprivlačnija, na njoj se okušalo oko 170 natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Matija Crnković iz Osijeka, odnosno Marina Godinić iz Varaždina. Nitko iz naše županije ovdje nije bio u top 20, ni u muškoj ni u ženskoj kategoriji.

Za kraj, zelena (GREEN) staza, dugačka 10 km i 215 metara visinske razlike, bila je prilagođena svim rekreativcima i onima koji su se htjeli dobro zabaviti, a takvih je bilo otprilike 80. Pobjede su odnijeli Saša Horvat iz Međimurja i njegova klupska kolegica Ivana Zeljko. Organizator utrke bio je ŠRD BSV Ludbreg, a u nastavku vam donosimo mali dio atmosfere…