6.8 C
pretkolo kupa

FOTO Borac Imbriovec i Mladost iz Kloštra Podravskog razbijeni na domaćem terenu, ništa od gostovanja prvoligaša

Gosti su članovi Treće HNL Zapad i uoči susreta bili su favoriti, ali u kupu se nikad ne zna.

Pravi nogometni sladoljupci, da ne kažemo ono drugo, danas su došli na svoje. Ždrijeb je pomazio naše predstavnike Borac i Mladost te su obje momčadi put do glavnog dijela državnog kupa tražile na domaćem terenu. Mogućnost da u njihovo mjesto dođe neki prvoligaš uvijek je dodatan motiv, ne samo našim ekipama.

Imbriovečki Borac ugostio je Jadran iz Poreča. Gosti su članovi Treće HNL Zapad i uoči susreta bili su favoriti, ali u kupu se nikad ne zna. Koliko su Istrijani ozbiljno shvatili susret govori i činjenica da su u Koprivnicu stigli jučer i prespavali u hotelu. No, nešto se pitalo i domaćina.

Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova, ali, prema riječima gledatelja, bolji je bio domaćin promašivši nekoliko dobrih prilika. Odmah početkom drugog dijela zabili su vodeći gol za 1-0, strijelac je bio Šepec. Na poravnanje rezultata čekalo se pet minuta, već u 53. minuti bilo je 1-1. Samo devet minuta trebalo je gostima da dođu u prednost. Realizirali su najstrožu kaznu i poveli 1-2. Potkraj utakmice, u 83. minuti, povisili su na 1-3

U Kloštru Podravskom na ŠRC Ivan Kovačić Mandžo gostovala je Sloga iz Nove Gradiške, također trećeligaš, ali slavonski. Vrijeme je bilo podosta teško, rani termin, a to je u prilog više išlo Novogradišćanima. U 17. minuti niski ubačaj sjajno je zahvatio kapetan gostiju i zabio za 0-1. Imali su i priliku za povećanje vodstva, no loptu koju su svi vidjeli u golu netko od domaćih izbio je sa same gol linije. S druge strane, domaćin je imalo tek nekakve poluprilike u prvom dijelu. U smiraj susreta, odnosno 83. minuti, gosti su podebljali vodstvo na 0-2, no već minutu poslije Mladost smanjuje na 1-2. No, u sudačkoj nadoknadi gosti iz Nove Gradiške ubacuju još jedan u mrežu Kloštrana za 1-3, a zatim i drugi za 1-4.

Slavlje Sloge kod vodećeg pogotka // Foto: Jurica Karan