6.8 C
povodom grada križevaca i županije

FOTO Cherutich Nelson Kipkogei iz Bahreina srušio rekord staze i osvojio 9. polumaraton Križevci-Kalnik

Prvo mjesto kod žena osvojila je Kacser Zita, druga je bila Parlov Matea, a treća Tomaš Anda.

U organizaciji Zajednice športskih udruga Križevci i Atletskog kluba Križevci, a pod pokroviteljstvom Općine Kalnik, Grada Križevaca i Koprivničko-križevačke županije održan je još jedan, deveti po redu polumaraton Križevci-Kalnik.

Uoči samog starta, okupljene natjecatelje pozdravili su načelnik Općine Kalnik Mladen Kešer, zamjenik gradonačelnika Danijel Šaško i župan Darko Koren koji je ujedno označio i start same utrke.

Ove je godine bilo ukupno 77 natjecatelja, a kod muških prvo je mjesto osvojio Cherutich Nelson Kipkogei, drugi je bio Nagy Tamas, a treći Berec Lajos. Prvo mjesto kod žena osvojila je Kacser Zita, druga je bila Parlov Matea, a treća Tomaš Anda.

Važno je naglasiti kako su ostvareni i novi rekordi staze pa je tako Cherutich Nelson Kipkogei dionicu od 18,5 kilometara istrčao u vremenu od 1:00:55, odnosno 45 sekundi brže od dosadašnjeg rekorda dok je Kacser Zita istrčala u vremenu od 1:11:26 poboljšavši tako rekord staze za 2 minute i 55 sekundi.

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...