5.4 C
kup

FOTO Čvrstec raspucan u gostima, Sesvete lagano prošle dalje nakon prekida, na dvije utakmice pucani penali

Deset pobjednika 1. kola i 22 kluba iz 3. HNL, 4. NL i 14 klubova 1.ŽNL čine parove 1/16 finala.

Poznata su imena momčadi koje su prve ispale iz županijskog kupa. Diljem Podravine i Prigorja danas je igrano prvo kolo županijskog kupa. Naslov brani Mladost iz Kloštra Podravskog koja će se najvjerojatnije uključiti idućeg tjedna.

Na vrhunskom terenu, po idealnim uvjetima za igru, odigrano je prvo kolo Kupa NS KC-KŽ županije između domaćina NK Drave iz Podravskih Sesveta i NK Prugovca iz istoimenog mjesta. Rezultat je bio 3-0 za domaćina. Golove su postigli Presečan, A. Bratanović i D. Dergez. Gosti su došli sa svega osam igrača, a onda su im se tijekom utakmice ozlijedila još dva igrača te je utakmica prekinuta u 48 minuti.

Na dvije utakmice vidjeli smo i izvođenje penala. Bilo je to u Starigradu gdje je nakon 90 minuta bilo 4-4 pa se pristupilo pucanju penala. Dalje su prošli gosti iz Reke. Slična stvar dogodila se u susretu Udarnika i Rudara, a i tu su gosti bili sretniji nakon jedanaesteraca.

Ostale rezultate pogledajte niže.

Deset pobjednika 1. kola i 22 kluba iz 3. HNL, 4. NL i 14 klubova 1.ŽNL čine parove 1/16 finala. Sljedeće kolo, šesnaestina finala igra se idući tjedan, 25. rujna 2019. Daljni krug, osmina finala na rasporedu je 8. ili 9. listopada.