5.1 C
vidović poslao soudanija na besplatnu vožnju ringišpilom

FOTO Danas loš Dinamo na iskustvo došao do boda u Koprivnici, unatoč dvostrukom vodstvu Farmaceuti ispustili pobjedu u 87. minuti

U gradu je danas gostovao Dinamo. Prekrasno svježe vrijeme, 20 sati i savršen zeleni travnjak, sve se poklopilo da danas vidimo jednu borbenu i zanimljivu utakmicu. U sklopu 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnicu je stigao vodeći zagrebački Dinamo. Dinamo ispred drugoplasirane Rijeke ima šest bodova prednosti, dok su Slavenaši prije samo pet dana konačno izbacili Hajduk iz utrke za prvaka. Naime, Splićani su odigrali bez golova u Koprivnici.

Trener Slavena Tomislav Ivković dobar je prijatelj s Nikolom Jurčevićem, trenerom Dinama iz Zagreba. Kako je sam rekao uoči susreta, ništa nije ljepše nego pobijediti prijatelja. Ivković u svom rezimeu još jedino nema pobjedu protiv Dinama, te je izrazio veliku želju da se to dogodi u skorom periodu.

Kako je i najavio, Ivković je vratio Katića u prvih 11, a iz sastava je ispao Božo Musa. Kod Dinama je mjesto u vrhu napada pronašao Budimir, ovotjedna prinova koja je stigla sa slobodnim papirima. Budimir je dobio ekspresni raskid ugovora u Rudešu nakon što su njegovi predstavnici fizički napali trenera Rudeša.

Od prve minute u igračima Slavena vidio se motiv, a kako se i očekivalo Ivković je postavio igru 3-5-2 s Ivanovskim u vrhu napada i Bouadlom iza njega.

Nk Slaven Belupo - Nk Dinamo

U 12. minuti prva opasnost pred Slavenovim golom. Hajrović je ubaco na prvu stativu gdje je Rrahmani krzao loptu, a Marković ju refleksno izbio preko grede. Već u prvoj pravoj prilici Ivanovski je doveo Slaven u vodstvo. Sjajnu mu je loptu uputio Vidović preko zadnje linije, Makedonac je dvaput zaobišao Livakovića i pospremio loptu u Dinamovu mrežu za 1-0! Bilo je mirno ispred oba gola sve do 29. minute kada je Soudani zaprijetio Markoviću iz poluvoleja, ali je pucao ravno u njega. Minutu kasnije Ivanovski je izgubio loptu u opasnoj zoni i pružio Dinamu lijepu priliku za izjednačiti, ali je to obrana Slavena uspješno zatvorila.

U trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena Dinamo je stigao do izjednačenja. Stojanović je ubacio na drugu stativu gdje je Hajrović u pokušaju udarca loptu dodao opet na drugu stativu gdje se najbolje snašao debitant Budimir i pospremio loptu iza Markovića za 1-1.

Na početku drugih 45 minuta nijedna momčad nije napravila promjenu. Pokušao je Bouadla iz daljine u 52. minuti, ali je to Livaković lako uhvatio. U 56. minuti umjesto kapetana Delića ušao je Bruno Goda, a nešto kasnije i Kitanovski umjesto Doležala. Moglo se vidjeti da Ivković osvježava krila koja bi mogla najviše naštetiti Dinamu. U 61. minuti dobro je pucao Međimorec nakon kornera, ali tik preko prečke. U idućoj minuti Bouadla je opet okušao udarac koji je prošao pokraj lijeve stative Livakovićeva gola.

Igrala se 67. minuta kada je Slaven došao u novo vodstvo! Oduzeli su Farmaceuti loptu na sredini terena, lopta je stigla do Ivanovskog koji je vratio asistenciju Vidoviću koji je ispremiješao obranu Dinama i u maniri vrhunskih napadača poslao loptu u Livakovićev gol za 2-1!

U 77. minuti Bad Blue Boysi ubacili su nekoliko baklji u teren i napravili kratak prekid. Dinamo je pritisnuo posljednjih 15 minuta, no bio je to jalov pritisak. Soudani je lijepo prošao po desnoj strani u 85. minuti i uputio udarac koji je u posljednji tren blokirao Šarlija. I kada se činilo da će Slaven pobijediti, ukazao se Benković. Čorić je izveo korner, a Benković je nadskočio Ivanovskog i poslao loptu uz stativu u mrežu Farmaceuta za 2-2. Soudani je u posljednjim trenucima ubacio u srce Markovićeva šesnasterca gdje je vrebao Budimir, ali je Međimorec uspješno očistio loptu u korner.

Iako Modri danas nisu prikazali najbolje izdanje, uspjeli su stići do boda. Šteta za Slaven, jer Dinamo se danas činio zreo za poraz. Ivković bi upisao toliko željenu pobjedu protiv Dinama, a Slaven bi upisao nova tri boda i unio dodatnu napetost u završnicu prvenstva.

SLAVEN BELUPO: Marković – Šarlija, Katić, Međimorec – Doležal, Puclin, Vidović, Arap, Delić – Bouadla – Ivanovski, još su igrali Goda, Kitanovski, Pejić.
TRENER: Tomislav Ivković

DINAMO ZAGREB: Livaković – Lecsjak, Rrahmani, Benković, Stojanović – Ademi, Doumbia – Hajrović, Gavranović, Soudani – Budimir, još su igrali Sosa, Čorić.
TRENER: Nikola Jurčević

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...