16.3 C
Petak, 29. ožujka 2024.
prva hnl

FOTO Dinamo protiv Slavena odigrao točno koliko treba za pobjedu i potvrdu naslova prvaka

Slaven danas nije imao što izgubiti, svi su bili svjesni da je Dinamo favorit iako nije izašao u najjačem sastavu. Prosječna starost Slavenove momčadi je danas bila 23,4 godine.

Na Apašu je danas gostovao Dinamo. Pred lijepo ispunjenim tribinama Farmaceuti su ugostili najbolji hrvatski klub kojem je trebala samo jedna pobjeda da matematički potvrdi naslov prvaka države, svoj jubilarni trideseti. Sertić danas nije mogao računati na čak sedmoricu igrača, što zbog kartona što zbog ozljeda.

Vijest da je Istra ranije u danu savladala Osijek i približila se na pet bodova zaostatka nije zasigurno donijela dodatan mir u svlačionicu.

Na golu Filipović, u obrani četvorka Goda, Šarlija, Međimorec i Iharoš, u vezi Jajalo, Čanađija i Vidović, a u napadu Dolček, Lima i Bongongui. Slaven danas nije imao što izgubiti, svi su bili svjesni da je Dinamo favorit iako nije izašao u najjačem sastavu. Prosječna starost Slavenove momčadi je danas bila 23,4 godine.

Prvo poluvrijeme

Već u desetoj minuti sudar glavama Petkovića i Međimorca, ali hvala Bogu bez ozbiljnih posljedica po ijednog. Prvi petnaestak minuta prošlo je u ispipavanju snaga, nismo mogli vidjeti ozbiljan udarac po golu. Prvi udarac uputio je Dinamov Gojak, a odbijenu loptu Filipović je sjajno izbacio u korner.

Dinamo je imao inicijativu, a bila je 34. minuta kada je Dolček sjajno prošao kroz igrače Dinama i izborio slobodnjak u opasnoj poziciji, savršenoj za pravog izvođača. Loptu je uzeo Jajalo i pucao ipak previsoko. Pljesak publike izmamio je Bongongui u 44. minuti kad je pucao tik uz vratnicu iz voleja. Sjajno je uzvratio Dinamo u sudačkoj nadoknadi kad je Majer pokušao iznenaditi Filipovića direktno iz kornera. Već minutu kasnije Petković se izborio za prostor i vrlo dobro pucao, ali opet je tu bio Filipović.

Drugo poluvrijeme

Odmah kako se krenulo s centra, Dinamo je poveo. Petković i Gojak izigrali su obranu Slavena te je Gojak poentirao za 0-1. U 53. minuti sjajno je pucao Olmo, lopta je odsjela na vratnici. Dinamo je držao inicijativu i igrao koliko treba kako bi sačuvao vodstvo i osigurao naslov. Bio je to dojam stečen u 65. minuti.

Lijepim pritiskom oduzeli su Slavenaši loptu, a na udarcu je ona ostala Čanađiji koji ipak puca preko gola lijevom, slabijom nogom. Pokušao je i Vidović u 80. minuti, no također neprecizno. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

U idućem kolu Slaven gostuje kod zaprešićkog Intera.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Goda, Šarlija, Međimorec, Iharoš – Jajalo, Čanađija, Vidović – Dolček, Lima, Bongongui, još su igrali Menalo
TRENER: Ivica Sertić

DINAMO ZAGREB: Livaković – Moharrami, Perić, Lešković, Šitum – Gojak, Moro – Marin, Majer, Kadzior – Petković, još su igrali Olmo, Hajrović, Andrić.
TRENER: Nenad Bjelica