19 C
prva hnl

FOTO Dinamo rutinirano s dva pogotka slavio u Koprivnici, Slaven oštećen za čisti jedanaesterac

Kako je Dinamo vodeća momčad lige, tako je i Slaven zauzimao šestu poziciju. Petoplasirana Rijeka bježala je šest bodova, dok je osmi Hajduk imao isti broj kao i Slaven.

Kasno poslijepodne na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš bilo je rezervirano za Dinamo. Koprivnički prvoligaš Slaven Belupo ugostio je zagrebački Dinamo, vodeću momčad Hrvatski Telekom Prve lige. Posljednji susret 12. kola tradicionalno je privukao velik broj gledatelja na trbine. Nažalost po većinu, pola sata prije utakmice počela je padati kiša i natkriveni dio tribine postao je jako tražena pozicija.

Igrači obje momčadi izašle su u majicama putem kojih su pružili podršku ženama s rakom dojke, podsjećajući da je ovo mjesec borbe protiv raka dojke.

Ivković je krenuo u omiljenih 3-5-2 s Bačelić-Grgićom u nešto povučenijoj ulozi, dok su Gordana i Puclin bili više orijentirani prema naprijed, kad je to bilo moguće, s Bongonguijom koji se izvlačio poludesno. Bjelica je Dinamo postavio u provjerenih 4-2-3-1. U trećoj minuti opasno je ubacio Ademi, no lopta je ostala netaknuta i otišla u gol aut.

Sjajno je Gordana ukrao loptu na sredini u 11.-oj minuti i sjurio se prema golu, Ademi ga povlači, a ispred 16 metara Gordana i pada. Umjesto očitog prekršaja Bebek zaustavlja igru i daje žuti karton Gordani zbog negodovanja, uz glasne povike koprivničke publike.

Nk Slaven Belupo - Nk Dinamo
Nedosuđeni jedanaesterac za Slaven // Foto: Ivan Brkić

Samo nekoliko minuta kasnije, opet Bebek u glavnoj ulozi. Izveden korner ubačen je nisko na prvu, tamo se Bongongui okreće i igrač Dinama ga ruši. Svi su vidjeli penal – osim glavnog suca Bebeka. Dobro je Slaven igrao i kombinirao sredinom prvog dijela te nije Dinamu dopuštao ozbiljan prilazak vratima Markovića, pokušao je tek Musa sa strane, ali Marković je bio siguran. S 0-0 otišlo se na odmor.

Ispred 1893 gledatelja Dinamo je krenuo odlučnije, očito motiviraniji nakon izlaska iz svlačionice. Prekrasnu kontru odigrao je Slaven u 54. minuti, kombinirali su Bongongui i Gordana, da bi potonji pucao tik pored vratnice i izmamio uzdahe svih na stadionu.

Uzvratio je Dinamo preko Muse i Petkovića, no daleko je to bilo od gola. Duplu izmjenu napravio je Bjelica, uveo Oršića i Olma. Igrala se 69.-a minuta kada je Budimir zabio pogodak za Dinamo. Dugo ubačenu loptu sjajno je glavom pospremio u drugi kut i ostavio Markovića nemoćnog. 0-1.

U 78. mijenja i Ivković, izvadio je Mendya i Bongonguija, a uveo Jelića i Doležala. Bjelica osvježava ekipu Gojakom. U brzom napadu Dinama Kadzior gađa stativu i lopta se odbila van terena. Ulaskom Gojaka Dinamo je odmah bio borbeniji i jače pritiskao, a Slaven je čekao pravu kontru. Dobru priliku imali su Farmceuti iz prekida, no izbili su to Modri. Jedna kontra gostima u 88. minuti bila je dovoljna Dinamu da zaključi gostovanje u Koprivnici. Olmo je ubacio, a Kadzior glavom zabio za 0-2. Pogodio je i Olmo stativu u sudačkoj nadoknadi, no rezultat se nije mijenjao.

U idućem kolu Dinamo gostuje u Osijeku, a Slaven ide na teški terenu u Zaprešić kod Intera.

SLAVEN BELUPO: Marković – Šarlija, Međimorec, Musa – Delić, Puclin, Bačelić-Grgić, Gordana, Bogojević – Bongongui, Mendy, još su igrali Jelić, Doležal
TRENER: Tomislav Ivković

DINAMOZAGREB: Zagorac – Moharrami, Theophile Catherine, Perić, Musa – Ademi, Moro – Kadzior, Petković, Šitum – Budimir, još su igrali Oršić, Olmo, Gojak
TRENER: Nenad Bjelica