Srijeda, 24. travnja 2024.
treća hnl i četvrta nl bj-kc-vt

FOTO Dodikov debi za zaborav, Križevčani pali u Ludbregu, Picoki protiv Dinama, katastrofa Ferdinandovca

Borac i kloštranska Mladost igraju sutra, dok je Tehničar ovo kolo slobodan

Mnogi su s nestrpljenjem čekali 20. kolo Treće HNL Sjever, kako bi vidjeli debi Marija Dodika na klupi Koprivnice. Uoči utakmice pričali smo s njim i tada nam je rekao da momčad ima puno više kvalitete nego što to ljestvica pokazuje i da će protiv Bjelovara odmah jurnuti po tri boda, neovisno o tome što gosti dolaze s ulogom favorita.

Također, još jedna činjenica koja nije išla na ruku koprivničkom trećeligašu je ta da su kao domaćini morali igrati u Križevcima, jer se travnjak na Apašu izvanredno uređuje, a onaj s umjetnom travom nema licencu za ovaj rang natjecanja. Sve to pokazalo se kao preveliki teret, koji su Bjelovarčani itekako iskoristili. Slavili su 0:3.

Križevčani su svoj stadion prepustili Koprivničancima, a oni su otišli put Ludbrega. Bili su favoriti protiv Podravine, ali tu ulogu nisu opravdali, završilo je 3:1 za domaću momčad. Vrlo važna utakmica bila je pred pretposljednjim Virovcima, jer su gostovali kod zadnje Virovitice. Nažalost, upisali su novi poraz i sad su posljednji. Cijeli proljetni dio ne znaju za pobjedu. Kinačni rezultat bio je 4:2, nakon što je na poluvremenu bilo 2:2.

Četvrta NL BJ-KC-VT

U ovom rangu natjecanja danas su igrala tri naša predstavnika. Picoki su bili jedini domaćini, a ugostili su Dinamo iz Predavca. Graničar igra dobro proljeće, što se i očekivalo, jer su jači nego jesenas. Prije dva tjedna u Đurđevcu su naprašili Bilogoru, no Dinamo je, ipak, našao način i slomio otpor Picoka. Nakon 0:0 na poluvremenu, završilo je 1:2.

Ferdinandovac je gostovao u obližnjoj Pitomači i bio je to lokalni derbi u kojem su domaćini bili apsolutni favoriti, jer su najozbiljniji konkurenti vodećem Tehničaru. Kvaliteta je presudila i ovaj put, što znači da je Ferdinandovac poražen s visokih 6:0.  Pitomača je pobjedu riješila već u prvom poluvremenu .

Težak posao čekao je i Legrađane na dalekom gostovanju u Garešnici. Tamošnji Garić peti je na ljestvici, uoči utakmice imao je osam bodova više od Graničara, a sada ih ima isto toliko, jer golova nije bilo. Možemo reći, veliki bod za Graničar.

Borac će sutra ugostiti Čazmu, a kloštranska Mladost društvo iz Grubišnog Polja, dok je Tehničar ovo kolo slobodan.