2.6 C
Petak, 19. travnja 2024.
napeta siromašna završnica

[FOTO] DRAMA U KOPRIVNICI Vidak i Ihnjeva slomile Lokomotivu u najvažnijoj utakmici sezone, Podravka na korak do naslova prvakinja
[

Pred ugodno ispunjenom dvoranom koprivničke Gimnazije rukometašice Podravka Vegete ugostile su rukometašice zagrebačke Lokomotive, inače glavnu konkurenciju za naslov državnih prvakinja, stoga je ova utakmica s pravom proglašena utakmicom sezone za obje momčadi. Trenutno vodeća ekipa je Podravka s 32 boda, ali i utakmicom više od Lokomotive koja ima 30 bodova, dok obje momčadi imaju po jedan poraz u ligi.

Trenerica Petika izjavila je kako bi radije da je momčad ostala u ritmu utakmica koje se igraju svakog vikenda, umjesto što su  11 dana bile bez prave utakmice. Razlog je zahtjev Lokomotive za odgodom utakmice zbog europskih obaveza u Challenge Cupu.

Utakmica je počela napeto, igralo se gol za gol, Ihnjeva i Vidak nosile su Podravku u početnim minutama i dovele je na prva dva pogotka prednosti, bilo je 6-4 za Koprivničanke. Ipak, Zagrepčanke su poravnale na 6-6 preko Kajfeš i Posavec. O samoj čvrstini utakmice govori i činjenica kako je posljednji gol prvog poluvremena zabila Toth i to u 26. minuti. Prvih 30 minuta otišlo je na stranu Podravke rezultatom 10-9.

U drugom poluvremenu obje ekipe nastavile su držati ritam sve do 43. minute kada Ihnjeva povećava na dva, a nešto kasnije i Vidak na tri razlike za Podravku. Digla je Vidak Podravku i na četiri gola prednosti, ali Lokomtiva nije odustajala. Koncentracija Podravke je pala, kao da su se opustile, te je Lokomotiva došla na samo jedan pogodak zaostatka, Kalauss je zabila tri pogotka.

Ono što je Kapitanović obranila u posljednjim minutama, Vidak, Krsnik i Ihnjeva nikako nisu mogle materijalizirati i odvesti utakmicu u nešto mirnije vode. Podravka je od 46. do 59. minute bila bez pogotka, a Lokomotivin napad u posljednoj minuti Kalauss nije uspjela zabiti kako bi izjednačila.

Sjajne su bile Vidak i Ihnjeva koje su nosile Podravku u polju, dok je Podravkina vrata sjajno štitila Kapitanović. Vidak je zabila sedam pogodaka kao i Ihnjeva, dok je Kapitanović skupila 11 obrana.

Ovom pobjedom Podravka Vegeta napravila je velik korak prema naslov prvaka, iako je preostalo još osam kola. Od Koprivničanki se očekuje da u preostalim utakmicama svladaju sve protivnice i potvrde naslov prvakinja države.

Utakmica je bila i humanitarnog karaktera, ulaz je bio slobodan, a volonteri udruge Latica sakupljali su donacije na ulazu. Koprivničanci su se opet pokazali velikodušnim i spremnima pomoći onima kojima je pomoć zaista potrebna.