5.4 C
prva i druga žnl

FOTO Đurec s Močilama potopio bivši klub, Drnje se prošetalo kroz Peteranec, bolni porazi Torčeca i Herešina

Hlebinčani su kroz Kunovec prošli kao bosi po trnju

Sedmo kolo Prve i Druge ŽNL donijelo nam je puno uzbuđenja. Računajući oba ranga natjecanja, pred nama je bilo pet derbija, svi su se igrali danas, no prije toga podsjetimo da su tri utakmice u Prvoj ŽNL odigrane i jučer, a u njima su Picoki došli do sva tri boda, dok su remiji bili u Kalinovcu i Starigradu. Današnji program otvoren je u Kunovcu, gdje su igrali prvi i drugi. Po tome možemo reći da je pred nama bio derbi, no u stvarnosti ga nije bilo, jer je Bratstvo Lipu isprašilo sa sedam komada. Izdvojit ćemo Azizija koji je zabio četiri gola.

Popodne su dvije utakmice privlačile posebnu pažnju, i to one u Močilama i Peterancu. U Močilama se igrao gradski derbi, što znači da je s druge strane terena stajao Miklinovec. Ni jedni ni drugi nemaju očekivani start u sezonu, pogotovo posljednji Močilani, koji su bili pod imperativom pobjede i s tim pritiskom dobro su se nosili, jer su potopili ‘žutu podmornicu’ s 3:1. Već na poluvremenu je bilo 3:0 . U Peterancu su, pak, gostovali susjedi iz Drnja, koji su, ujedno, i došli s ulogom favorita, unatoč tome što je Panonija prije kola bila udaljena samo dva mjesta, odnosno tri boda. Sad je udaljena šest bodova, jer je Tomislav prilično lagano slavio s 0:3. Za kraj nam je ostao dvoboj u Žabnu, gdje je probuđeni Tomislav Radnik ugostio Đelekovčane. Domaćini su se nadali nastavku pozitivnog niza, ali Osvit ih je iznenadio i slavio 1:2.

U Drugoj ŽNL danas su na programu bile sve utakmice, a posebnu pažnju i tu su privlačile dvije. U Prugovcu su gostovali Torčanci, a to su dvije momčadi koje nekako najviše pretendiraju na vrh. Prugovac je to dosad opravdao, Torčanci ne, kiksali su već dvaput, a danas i treći, jer su domaćini slavili 2:1. Drugi derbi igrao se u Glogovcu, a tamo su stigli Herešinčani, koji igraju u strašnoj formi. Susjedi na ljestvici odigrali su odličnih 90 minuta, nakon kojih su više razloga za veselje imali domaćini. Rudar je zaustavio Herešinčane sa sigurnih 3:0.

Mičetinac je došao do domaće pobjeda pobjede protiv Sokola, bilo je 3:2, a isto tako do tri boda došli su i Bregovci u Novom Virju. Graničar je zadnji bez boda, no Mladost se namučial i slavila 2:1. GOŠK je u Gotalovu opravdao ulogu favorita protiv Čvrsteca i pobijedio 5:1, dok u okršaju Gornje Rijeke i Prekodravca favorita nije bilo, a u konačnici su slavili domaćini s 4:3. Utakmica u Vojakovcu završila je pobjedom Viktorije 2:0 protiv Bojovnika. Prugovac je i dalje vodeći i stopostotni, a zadnji je Graničar.