Slaven je na poluvremenu imao prednost od 2:0 i uspio je prosuti u samo šest minuta nastavka. Ivanovski je nakon promašenog kaznenog udarca dva puta pogodio iz igre, no Majer je s pogotkom i dvije asistencije Lokomotivi donio prvu ovosezonsku pobjedu.

Nakon dvotjedne reprezentativne stanke, Slaven Belupo se vratio prvoligaškim obvezama. U osmome kolu MAXtv Prve lige na Gradski je stadion stigla posljednjeplasirana Lokomotiva, momčad koja je nakon dobrih rezultata u kvalifikacijama Europske lige potpuno neočekivano uzela samo dva boda u prvih sedam prvenstvenih utakmica.

Trener Farmaceuta Željko Kopić još je prije dva tjedna rekao kako će stanku iskoristiti za dodatnu pripremu svoje ekipe, odnosno prijeko potrebno uigravanje kako bi se što bolje uklopili brojni novopristigli igrači.

Posljednji u redu prinova, francuski veznjak Bouadla i albanski branič Aliti, od prve su minute zaigrali na današnjoj utakmici, upisavši obojica debije u Slavenovu dresu. Prvi je puta od početka krenuo i Brazilac Heber, prošlosezonski najbolji strijelac armenske lige, a prvi ovosezonski nastup dočekao je i vratar Blažević.

Domaćini su u dvoboj krenuli prema najavama, tražeći sva tri boda, koja nisu osvojili još nakon dvije pobjede u prva dva kola. Odličan početak mogao je biti još bolji već u osmoj minuti kada je glavni sudac Dario Bel pokazao na bijelu točku. Rrahmani je srušio Savića, no Ivanovski nije uspio savladati vratara Zagorca.

Makedonski napadač nije ostao dužan domaćoj publici te se ubrzo iskupio s nekoliko lijepih poteza, ali i golova. U 28. minuti, pomalo neočekivano, snažnim je udarcem s nekih 25 metara iznenadio gostujuću obranu i pogodio suprotni gornji kut Zagorčeva gola. Novo slavlje isti je igrač priredio u 35. kada se nakon lošeg pokušaja Savića našao na pravome mjestu te unutar peterca primio i pospremio loptu u mrežu za vodstvo od 2:0.

Do kraja prvoga dijela Koprivničanci su sigurno kontrolirali igru, a Lokomotiva je prvi udarac na utakmici uputila tek u 45. minuti.

U nastavku utakmice gledali smo potpuno drugačiji Slaven Belupo, ali i osvježeniju Lokomotivu. Gostujući trener Ivković odmah je početkom drugoga dijela u igru uveo Majera i Antunovića, što se ubrzo pokazalo dobitnom kombinacijom.

Već u 48. minuti Majer je preciznim udarcem s dvadeset metara iznenadio Blaževića i smanjio prednost, a samo minuti kasnije bilo je i 2:2. Ponovno je u glavnoj ulozi bio Majer. S desne strane sjurio se u kazneni prostor i snažnom loptom pronašao natrčalog Antunovića kojem nije preostalo mnogo, nego samo pospremiti loptu u mrežu.

Potpuni pad domaćih desio se u 54. minuti kada je nakon još jedne Majerove asistencije, ovoga puta iz kornera. Najviši je u skoku bio Karačić, postavivši 2:3 i potpuno slomivši domaće.

Do kraja utakmice domaći su ozbiljniju priliku imali tek preko Štigleca, no njegov udarac završio je u vratnici.

I šestu utakmicu zaredom Slaven je ostao bez pobjede, dok je Lokomotiva stigla do svoje prve ovosezonske. S ukupnih devet bodova Farmaceuti su i dalje ostalo na petoj poziciji, a Lokomotiva se s posljednje digla na osmu.

MAXTV PRVA LIGA, 8. KOLO:

SLAVEN BELUPO – LOKOMOTIVA 2:3 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 679. Glavni sudac: Dario Bel (Osijek). Pomoćnici: Miro Grgić (Osijek) i Dejan Berger (Osijek). Četvrti sudac: Damir Batinić (Osijek). Delegat: Stipe Doljanin (Hrvace). Kontrolor: Branko Bajić (Split).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Blažević – Purić, Katić, Aliti, Štiglec – Christensen, Gregurina (od 55. Burić), Bouadla (od 73. Arap) – Savić, Heber (od 59. Zakarić), Ivanovski. TRENER: Željko Kopić.

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Zagorac – Karačić, Majstorović, Rrahmani, Capan – Ćorić (od 46. Antunović), Šunjić – Doležal, Ivanušec, Cekici (od 46. Majer) – Marić (od 90. Halilović). TRENER: Tomislav Ivković.

STRIJELCI: 1:0 Ivanovski 28′, 2:0 Ivanovski 35′, 2:1 Majer 48′, 2:2 Antunović 49′, 2:3 Karačić 54′

ŽUTI KARTONI: Heber 45′, Šunjić 76′