13.7 C
Utorak, 16. travnja 2024.
kk đurđevac

FOTO Dva vikenda, tri natjecanja, a vrhunski rezultati se samo nižu

Najbolji na ovom natjecanju bili su Ema i Ivan Juričić koji su svaki osvojili po dvije zlatne medalje u dvije kategorije te Ema Čorba i Domagoj Kesak koji su također osvojili zlatne medalje.

U protekla dva vikenda natjecatelji Karate kluba Đurđevac nastupili su na tri natjecanja.

U subotu, 6. svibnja, u Sisku se u organizaciji Karate kluba Tigar Sisak održao 6. Memorijalni turnir Igor Malek na kojem je nastupio 281 natjecatelj iz 33 kluba i dvije države. Na ovom natjecanju klub je osvojio drugo mjesto u ukupnom poretku sa 6 zlatnih, 3 srebrne i 2 brončane medalje.

Srebrne Medalje osvojili su Mateja Prevedan, Hrvoić Lana i Marović Niko dok su brončane osvojili Jakob Đebro i Jurica Švraka.

Sudjelovali su još Lorena Čorba i Sonja Turčić.

Sljedeći vikend 13. svibnja, nastupili su sa najboljim natjecateljima na velikom međunarodnom turniru EUROCUP AUSTRIA koji se je održao u Austriji u prekrasnom gradiću Zell am See na kojem je nastupilo 1020 natjecatelja iz 102 kluba i 23 države.  U ukupnom poretku zauzeli su visoko 14. mjesto od 102 kluba osvojivši dvije zlatne i tri brončane medalje.

Konkurencija na ovom turniru je bila jedna od boljih na koju su naišli, ali su pokazali da su i za ovo natjecanje bili spremni.

Zlatne medalje osvojile su Ema Juričić i Mateja Prevedan dok su brončani bili Ema Čorba, Lana Hrvoić i Ivan Juričić.

Sudjelovali su još Niko Marović i Valerio Prevedan.

Drugi dio ekipe bio je na natjecanju u Zagrebu na 18. memorijalnom karate kupu Zagreb 2017. koji je okupio 403 natjecatelja iz 50 klubova Hrvatske.

Na ovom natjecanju osvojili su jednu srebrnu i dvije brončane medalje.
Jakob Đebro osvojio je srebrnu medalju dok su Lea Hrženjak i Patrik Zlatec osvojili brončane.
S njima su još bili natjecatelji Domagoj Kesak i Sebastijan Mesarov.

Na natjecanju u Sisku i Austriji je sa natjecateljima bio glavni trener Luka Cestar i predsjednik Ivan Juričić dok je u Zagrebu ekipu vodila trenerica Anita Dergez.

Uprava kluba ovom prilikom čestita svim natjecateljima na uspješnim rezultatima, a posebno ih veseli činjenica što u četvrtak 18. svibnja njihova dva člana Niko Marović i Ivan Juričić putuju kao članovi dječje karate reprezentacije Hrvatske na Balkansko prvenstvo za djecu koje će se održati u Turskoj u gradu Istanbulu.

Ovim putem pozivamo sve tvrtke, obrtnike i one koji žele i mogu pomoći ovim mladim sportašima za odlazak na Balkansko prvenstvo da mogu uplatiti donaciju na žiro račun kluba HR8823600001102289908 s naznakom „Za Balkansko prvenstvo“.