9.9 C
kadetsko prvenstvo hrvatske

FOTO Emanuel Bunić u Trogiru osvojio naslov šahovskog državnog prvaka najbrojnijoj kategoriji

Odlazak na državno prvenstvo omogućile su Zajednice sportova Grada Koprivnice i Koprivničko-križevačke županije.

U Trogiru je od 15. do 21. lipnja održano Kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu na kojem su nastupila rekordna 292 natjecatelja (216 dječaka i 76 djevojčica).

U najbrojnijoj kategoriji do 11 godina prvo mjesto osvojio je koprivnički šahist Emaneul Bunić s osvojenih 7 bodova iz 9 kola. Ovim velikim uspjehom Koprivnica je nakon Hrvoja Matijevića, Jurice Srbiša i Matije Ostovića dobila još jednog državnog prvaka u šahu. U istoj kategoriji u kojoj je nastupilo 57 natjecatelja Jan Horčička bio je 10. sa 6 bodova, a Matej Zadro 14. s 5,5 bodova.

U mlađem uzrastu do 9 godina po prvi put na službenom natjecanju nastupio je Pavao Bunić te je s 5 osvojenih bodova bio 18.

Josip Koštić nastupio je u uzrastu do 13 godina te je natjecanje završio na 11. mjestu s 5,5 bodova, dok je Lovro Koštić u kategoriji do 15 godina bio 41.

Svi kadeti koji su nastupili u Trogiru učenici su Osnovne škole Antun Nemčić Gostovinski.

Ovime je završena jedna uspješna sezona najmlađih koprivničkih šahista u kojoj su ostvarili plasman u I. kadetsku ligu, osvojili drugo mjesto na državnoj završnici školskih sportskih društava te osvojili naslov državnog prvaka u kategoriji do 11 godina.

Pripremu kadeta za natjecanje odradili su Krunoslav Novosel, Hrvoje Matijević i Vlado Karagić.

Osim uspjeha kadeta, koprivnički šahist Jurica Srbiš je na nedavnom natjecanju Mitropa kupa u Italiji kao član reprezentacije Hrvatske osvojio zadnju (treću) normu potrebnu za titulu međunarodnog šahovskog majstora (IM). Službena dodjela titule bit će potvrđena na prvoj sjednici Upravnog odbora Međunarodne šahovske federacije (FIDA) koja će održati na jesen. Jurica Srbiš bit će prvi šahist na području sjeverozapadne Hrvatske s titulom međunarodnog šahovskog majstora (IM).

Supersport HNL

Slaven sutra gostuje kod Istre, Radeljić: Nismo se prilagođavali Hajduku, pa nećemo ni Istri

Nakon poraza od Hajduka u Koprivnici (0:1), nogometaši Slavena okreću se novom prvenstvenom kolu. Odlaze na gostovanje kod Istre,...