5.4 C
HT PRVA LIGA

FOTO Evo ga, i to smo dočekali! Krstanović u dresu Slavena došao do 100. pogotka u HNL-u, Inter nadigran na Apašu

Na klupama danas suprotstavljenih sastava bila su dva Tomislava, Stipić i Ivković.

Gradski stadion Ivan Kušek Apaš večeras je posljednji put ove sezone bio domaćin susreta HT Prve lige. Slaven Belupo na njemu je u sklopu 35. kola dočekao Inter, zaprešićki sastav koji je otprije osigurao kartu za Drugu HNL. Farmaceuti, pak, brane sedmu poziciju od Varaždina, drugog najboljeg sastava post-korona sezone gledamo li osvojene bodove.

Na klupama danas suprotstavljenih sastava na Apašu bila su dva Tomislava. Strateg koprivničkog sastava, Stipić, od prve minute na teren poslao je Ježinu, Božića, Godu, Parackog, Bogojevića, Bačelić-Grgića, Glavčića, Lulića, Brkovića, Etoundija i Krstanovića.

S druge strane, Ivković, inače bivši trener Slavena kojemu će ovogodišnje ispadanje biti treće u karijeri, postavio je čuvara mreže Hadžikića, Nekića, Grgića, van Bruggena, Marasovića, Barića, Mazalovića, Poma, Postonjskog, Andrića i Mamuta.

Zaleđe? Nije. Ma ipak jest. Ili ne?

I ova je utakmica otpočetka bila fokusirana na Krstanovića i njegovu potragu za 100. pogotkom u HNL-u. Svjestan je toga bio i Bogojević koji ga je tražio povratnom loptom u trećoj minuti, iako je mogao i pucati, nakon čega je Božić u petoj minuti pokušao glavom. Slaven je imao blagu inicijativu do 12. minute kada se dogodilo nešto teško objašnjivo. Ali, pokušat ćemo. Inter je odigrao dugu loptu na Postonjskog preko obrane Slavena, zbog čega se prvi pomoćni sudac Goran Loparac nećkao je li ili nije bilo zaleđe, najprije podignuvši pa spustivši zastavicu. U zbunjujućoj situaciji, u kojoj su oba sastava stala s igrom, Postonjski se ušetao u kazneni prostor i pucao, a njegov udarac Ježina obranio. Goda je, potom, svojem vrataru praktički izbio loptu iz ruku, savršeno posluživši Andrića. Napadač Intera kao da situaciju nije ozbiljno shvatio, misleći kako je igra zaustavljena, no ipak je loptu gurnuo u gol, nesvjestan kako će time dovesti momčad u vodstvo. I kada se trebalo nastaviti s utakmicom, glavni sudac utakmice Fran Jović – kojemu je ovo prva utakmica nakon suspenzije zbog suđenja u utakmici Hrvatskog kupa između Rijeke i Osijeka – kontaktirao je VAR sobu i suca Marija Zebeca koji se u njoj nalazio. Par minuta kasnije, Jovićeva ruka bila je upućena k centru, 0-1 za Ivkovićevu momčad.

Iako je igra tim događajem nakratko bila potpuno umrtvljena, Stipićev sastav podigao je ritam. Prvu priliku imao je Brković u 34. minuti kada je iz slobodnog udarca s 25 metara zatresao gredu. Isto je nakon Godina ubačaja i spretno-sretne reakcije napravio Etoundi par minuta kasnije. Kamerunski napadač, koji je u završnici sezone ipak dobio dosta minuta nakon što je mnogo vremena proveo u zalječivanju ozljeda, u 38. minuti nije iskoristio podvaljenu loptu Bačelić-Grgića. Gostujući vratar Hadžikić dobro je čuvao svoja vrata. Barem dok se nije ukazao ubačaj Lulića s desne strane, što je desetka Slavena, Bačelić-Grgić, u 42. minuti pretvorio u izjednačenje, 1-1.

Valja izdvojiti dosad neviđen Stipićev plan prema kojemu je Glavčića stavio u defenzivnu trojku, zajedno s Parackim i Božićem. Time je Slaven dobio dodatnu opciju u iznošenju lopte po lijevoj strani. Glavčić se ubacivao, često rotirajući i križajući mjesta s Godom i Brkovićem na što gosti nisu imali rješenja. Slaven je, tako, uz već dugo vrlo raspoloženog Bogojevića na desnoj strani, imao dobro razrađen sustav i na lijevome dijelu terena.

Krstanoviiiiiiiić!

Svega tri minute drugoga dijela bile su potrebne da Koprivničanci potpuno preokrenu rezultat. Krstanović je izborio korner, Lulić ubacio iz kuta te pronašao Etoundija koji se samo naklonio i glavom pogodio u “malu mrežicu” za 2-1 u 49. minuti.

I onda, u 53. minuti koja će ostati zauvijek upamćena u kontekstu HNL-a, Brković je srušen u kaznenom prostoru. Jović nije dugo razmišljao, već je pokazao na bijelu točku. Svi su znali što slijedi, započevši sa skandiranjem – Krle, Krle! Krstanović je uzeo loptu, zaletio se kao i mnogo puta ranije, poslao Hadžikića udesno, a loptu ulijevo za okrugli, jubilarni 100. pogodak. Proslavio ga je, naravno, skidanjem dresa i vjerojatno najdražim žutim kartonom ikad. Podsjetimo, u Klubu 100 nalaze se još samo Davor Vugrinec (146), Igor Cvitanović (126), Joško Popović (111) i Miljenko Mumlek (106).

Uzevši u obzir da današnja utakmica nije imala velik značaj, jasno je kako nastavak nije ponudio mnogo uzbuđenja. Potrebno je izdvojiti tek pred šesnaestercem izgubljenu Bačelić-Grgića zbog koje je veznjak Slavena morao napraviti prekršaj kako bi spriječio priliku Intera. Time je zaradio i drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton.

Pred posljednju utakmicu s Goricom, Slaven Belupo ima 38 bodova, pet više od Varaždina. Inter je ostao na 17 bodova.

HT Prva liga, 35. kolo, petak 17. srpnja, 20 sati, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš:

Slaven Belupo – Inter 31 (1-1)

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...