11.5 C
PRVA HNL

FOTO Farmaceuti niti u četvrtom pokušaju nisu pronašli rješenje za Lokomotivu, svakome pripao po bod

U dosadašnja tri susreta današnjih protivnika, Zagrepčani su uzeli sedam od mogućih devet bodova.

Slaven Belupo na svojem je Gradskom stadionu Ivana Kušeka Apaša danas ugostio Lokomotivu.

Bio je to pretposljednji susret momčadi trenera Ivice Sertića na domaćem travnjaku ove sezone, okončan rezultatom 1-1 (0-0). Inače, u prva tri ogleda ovih dvaju protivnika Farmaceuti su upisali dva poraza te jednom podijelili bodove.

Kiša danima neumoljivo pada diljem Hrvatske, pa tako iznimka nije bila niti Koprivnica. U 20. minuti Lokomotiva je ozbiljno zaprijetila preko Lecjaksa čiji je udarac slabijom, desnom nogom zaustavio domaći vratar Filipović. Valja izdvojiti trenutak koji se dogodio desetak minuta kasnije.

U skoku su sudjelovali Lima i Majstorović. Pritom je brazilski nogometaš zahvatio stopera gostiju, nanijevši mu posjekotinu zbog koje je morala intervenirati medicinska služba. Igra se nastavila, a iako su u još jednom nakratko bili s igračem manje na terenu, Zagrepčani su stvorili najbolju priliku prvoga dijela. U 37. minuti Kastrati je pobjegao koprivničkoj obrani i zatresao vratnicu.

Četiri minute kasnije, Delić je Dolčekov ubačaj na drugu vratnicu lijepo spustio u sami peterac, no Lima je zakasnio. Poluvrijeme je zaključio Ivanušec pokušajem iz slobodnog udarca.

Lima pogodio s bijele točke, Drožđek poravnao

Tribine su svega četiri minute u nastavku čekale na pogodak. Sertićevi izabranici imali su ubačaj iz kuta koji je u ruku pogodio Jakića, a sudac Tihomir Pejin opravdano pokazao na bijelu točku. Sitnim je korakom Lima, tako, u 49. minuti krenuo prema lopti i hladno je pospremio u svoju desnu stranu.

Prvu priliku u drugoj polovici Lokomotiva je imala u 58. minuti. Jakić se za dodir rukom pokušao iskupiti pogotkom. Domaćeg čuvara mreže, međutim, za to nije bilo briga, već je njegov udarac zaustavio dobrom intervencijom.

Nakon što nije uspio atraktivnim ‘škaricama’, Drožđek je bio precizan u 75. minuti. Bivši igrač Varaždina ostao je sam u kaznenome prostoru što je iskoristio i plasiranim udarcem u desnu stranu matirao Filipovića za poravnanje rezultata.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih prilika te su obje ekipe uzele po bod. Farmaceuti su ostali bez pobjede nad Lokomotivom ove sezone.