6.5 C
Prva ŽNL u jutarnjem terminu

FOTO Ferdinandovac pobijedio na vrućem terenu u Đelekovcu, Kesić zabio za tri boda

U jutarnjem nedjeljom terminu, u 10.00 sati, igrana je utakmica NK Osvit Đelekovec – NK Ferdinandovac. Osvit je ovog ljeta ostao bez najboljeg strijelca lige Lopatnika koji je otišao u trećeligaša Koprivnicu, a Ferdinandovac je stigao iz Druge ŽNL kao prvak lige.

Gosti su u prvih 10 minuta utakmice visoko izašli na obranu Đelekovca i taj pritisak urodio je plodom već u 5. minuti kada Kesić jednu odbijenu loptu nakon ubačaja Bošnjaka posprema iza leđa domaćeg vratara i kapetana Međimorca za vodstvo gostiju 0-1. Osvit je svoje prilike tražio preko Glavaka i Gregureka, te slobodnog udarca Sabola, međutim obrana Ferdinandovca uspješno je zatvarala sve takve mogućnosti. Kako se bližio kraj poluvremena, gosti su priprijetili preko Peršića i Mihokovića, ali ostalo je na minimalnom vodstvu gostiju na poluvremenu.

U drugom poluvremenu vodila se borba na sredini terena, nešto bolje prilike imali su gosti preko Kesića i Stankira koji je uzdrmao vratnicu. Igrači Osvita teško su donosili loptu pred gol gostiju, nedostajao im je raspoložen igrač. Do kraja utakmice Ferdinandovac je išao na očuvanje vodstva, što su na kraju uspjeli i kući nose tri boda.

– Zaslužena pobjeda na tradicionalno teškom gostovanju, što zbog jutarnjeg termina, što zbog đelekovačke publike. Sretni smo s osvojena tri boda i okrećemo se daljnjim treninzima i prvenstvu kako bi ostvarili što bolji ulazak u sezonu – rekao je igrač Ferdinandovca Ivan Turković.