12.4 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
polufinale kupa

FOTO/VIDEO Feštat će se na Parku prinčeva do jutra, Drnjančani upisali najveći uspjeh u povijesti kluba, finale je njihovo

Finale se igra u Križevcima, ali datum utakmice još uvijek nije poznat

Nakon što su jučer Križevčani drugu godinu zaredom osigurali finale Županijskog kupa, danas su doznali tko će im praviti društvo u tom najvažnijem susretu u cijeloj sezoni.

S druge strane terena bit će igrači Tomislava iz Drnja, koji su danas, u drugoj polufinalnoj utakmici, upisali i drugu pobjedu, bilo je 1:0.

Oni su u današnji dvoboj i ušli s malom prednošću, jer su prije dva tjedna u Imbriovcu slavili 2:1, no unatoč tome, Borac je i ovaj put istrčao kao favorit. Ne samo zato što dolazi iz višeg ranga, već i zbog toga što su Imbriovčani majstori ovog natjecanja i najčešći sudionici finala.

Ipak, imali su i dečki s Parka prinčeva svoju računicu. Njima je polufinale ionako najveći uspjeh dosad u ovom natjecanju, a finale bi bilo samo šlag na tortu i nešto što bi zauvijek ostalo zapisano u povijesti kluba. To je i bio najveći motiv domaćinu, koji je imao veliku podršku publike, iako su i gosti imali svoje ‘kibice’.

Kup, Drnje - Imbriovec

Općenito gledano, veliki broj zaljubljenika u županijski nogomet došao je na ovaj okršaj, a gledali su čvrstu, ratnu utakmicu u kojoj i nije bilo neke ljepote. U prvom poluvremenu golova nije bilo, a drugo je bilo nešto žustrije.

Tomislav je poveo sredinom drugog dijela utakmice, nakon lijepe akcije koju je pogotkom završio Đurašević, a Borac je najbolju priliku imao desetak minuta prije kraja, kada je Strajnić promašio s bijele točke. Tu je postalo jasno tko će u finale i fešta na Parku prinčeva mogla je polako početi. Tih 1:0 bio je i konačni rezultat.

Što se tiče samog finala, od ranije se zna da se ove godine igra u Križevcima, na obnovljenom stadionu, a kada točno još se uvijek ne zna. Kako god bilo, u njemu će Križevčani biti favoriti, ali tu ulogu morat će i opravdati, jer u 90 finalnih minuta uvijek je sve moguće.

19. kolo

[ŽNL] Derbi Graničara i Tomislava, Omladinac puše za vratom Podravcu koji se ne smije “poskliznuti” u Mičetincu

Vikend na županijskim nogometnim terenima donosi nam utakmice 19. kola Prve i Druge Županijske nogometne lige. Prva ŽNL U subotu nas...