Četvrtak, 18. travnja 2024.
KVALIFIKACIJE ZA EURO 2022

FOTO Francuske zvijezde ipak prejake za borbene hrvatske rukometašice

Izabranice Nenada Šoštarića u današnji su susret ušle s puno nedostataka u sastavu.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija danas je u Školsko-sportskoj dvorani Josip Samaržija Bepo u Koprivnici odigrala susret trećeg kola kvalifikacijske skupine za EHF Euro 2022. godine u Sloveniji, Crnoj Gori i Sjevernoj Makedoniji protiv aktualnih olimpijskih pobjednica Francuske.

Izabranice Nenada Šoštarića u današnji su susret ušle s puno nedostataka u sastavu, a svakako najveći hendikep je izostanak najbolje igračice Ćamile Mičijević.

Uoči same utakmice održana je mini ceremonija u organizaciji Hrvatskog rukometnog saveza. U sklopu dodjele za najbolju hrvatsku rukometašicu u prošloj godini proglašena je Ana Debelić, bivša igračica RK Podravka Vegete koja trenutno igra u norveškom velikanu Vipersu. Za najboljeg trenera u protekloj godini nagrađen je Nenad Šoštarić, izbornik hrvatske ženske reprezentacije i trener zagrebačke Lokomotive.

Također, uoči prvog sučevog zvižduka održana je minuta šutnje u čast Zlatka Saračevića, hrvatskog rukometnog velikana i bivšeg trenera Podravka Vegete, koji je preminuo prije nešto više od godinu dana.

Na prvi pogodak čekali smo do pete minute kada je za vodstvo naše reprezentacije zabila Šimara, a treba spomenuti kako je golmanica Kapitanović upisala dvije vezane obrane i tako barem u uvodu utakmice ostavila gošće na ‘nuli’.

Hrvatke rukometašice nakon 20 minuta igre držale su se odlično i uspjele realizirati većinu napada, tako da je rezultat na semaforu bio 7:7, ali vidljivo je da se francuske reprezentativke još nisu u potpunosti ‘razmahale’.

Francuskinje su do kraja prvog poluvremena ipak ubacile u višu brzinu te na predah otišle s četiri pogotka prednosti (12:8).

Nastavak susreta očekivano je donio dominaciju Francuske, hrvatske rukometašice uspjele su nadoknaditi veliki minus i nekoliko minuta prije kraja stigle na samo dva pogotka zaostatka (19:17).

Završni dio utakmice priredio je pravu dramu, Hrvatska je uspjela stići do samo jednog pogotka prednosti, ali iskusne Francuskinje u konačnici su slavile s dva pogotka prednosti (21:19)

Najbolje u redovima Hrvatske bila je Mamić s pet postignuta pogotka, dok je od Podravkašica najbolja bila Milosavljević s tri pogotka. Kapitanović i Pijević zajedno su upisale 11 obrana.

Hrvatske rukometašice sljedeću kvalifikacijsku utakmicu igraju već za tri dana i to protiv Francuske u Touluseu.